Czym się wyróżniają wielostopniowe pompy odśrodkowe

Wybór właściwej pompy jest niezmiernie ważny, ponieważ wpływa na sposób funkcjonowania wielu urządzeń. Bardzo często wykorzystywane są wielostopniowe pompy odśrodkowe CR, CRI, CRN, CRE, CRIE oraz CRNE. Zatem warto zwrócić uwagę na to, czym właściwie się charakteryzują, ale również, kiedy warto z nich korzystać. Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy sprawdzą się w naszym przypadku.

Czym są pompy CR, CRI i CRN?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, że pompy CR, CRI oraz CRN to wielostopniowe, pompy odśrodkowe. Zazwyczaj są montowane w urządzeniach o konstrukcji in-line. Konieczne jest tylko to, by rury były położone na tym samym poziomie, ale również miały taką samą średnicę. W konsekwencji rurociąg, a także pompa są mniejsze. Bardzo ważne jest również to, by zwrócić uwagę na ich jakość. Dzięki temu możemy być pewni, że dobrze sprawdzą się np. w trakcie przepompowywania wody pitnej. Właśnie z tego powodu szczelnie polecane są pompy http://www.saga.info.pl/grundfos-cr-cri-crn-cre-crie-crne/.

Czym się charakteryzują pompy CRE, CRIE i CRNE?

W tym przypadku powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że pompy CRE, CRIE oraz CRNE są zbudowane na podstawie wcześniej wspomnianych rodzajów. Poza tym wyróżniają się silnikiem ze zintegrowaną przetwornicą częstotliwości. Stąd też do ich nazw została dodana litera E. Dzięki temu pompa działa płynnie, a poza tym możliwa jest dokładna regulacja w trakcie pracy. Takie możliwości są na tyle ważne ze względu na dostosowanie pompy do obciążeń poszczególnych urządzeń.

Kiedy warto korzystać z Pompy CRE?

Bardzo ważne jest również to, żebyśmy w trakcie wyboru odpowiedniej pompy kierowali się jej zastosowaniem, a także wymogami dotyczącymi sposobu jej pracy. Dzięki temu otrzymamy dokładnie takie urządzenie, jakiego oczekujemy. W przypadku pomp CRE możemy mówić o paru takich czynnikach, dlatego warto na nie zwrócić uwagę.

Przesłanki do korzystania z pomp CRE:

  • Konieczność kontrolowania sposobu pracy i jej ewentualna zmiana,
  • Trzeba sprawdzać bądź utrzymywać stały poziom ciśnienia stałego,
  • Wtedy, gdy pompa i/lub rurociąg mają mieć niewielkie rozmiary,
  • Konieczna jest komunikacja z pampą, która została umieszczona w urządzeniu.

Dlaczego warto korzystać z wielostopniowych pomp odśrodkowych?

Warto też pamiętać o tym, że istnieje wiele zalet korzystania z wielostopniowych pomp odśrodkowych. Oczywiście jedną z najważniejszych jest fakt, iż wspomagają pracę urządzeń, a dzięki temu można je wykorzystywać w wielu przypadkach. Jednym z najczęstszych zastosowań jest pompowanie wody pitnej. Jednak szerokie zastosowanie to tylko jedna z zalet, a można ich wymienić jeszcze wiele, m.in.:

  • wysoką jakość oraz niezawodność,
  • możliwość wykorzystania jednej pompy, a i tak otrzymamy wysokie ciśnienie,
  • bezproblemowe serwisowanie pompy,
  • możliwość uzyskania wysokiego ciśnienia,
  • niewielkie rozmiary pompy,
  • pompę można wykorzystywać w różnych przypadkach, a w tym również przy lekko agresywnych płynach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here