materac do spania

Komfort snu zależy nie tylko od łóżka. Od tego, czy rano obudzisz się wypoczęty, zależy jakość Twojego materaca do spania. Właściwe wybory w kwestii aranżacji wnętrz spowodują, że uzyskasz nie tylko przytulną sypialnię, ale przede wszystkim miejsce, w którym otrzymasz relaks oraz odpoczynek po męczącym dniu. Zobacz, jak wybrać odpowiedni materac do spania!

Twardy czy miękki materac do spania?

Właściwie dobrany materac nie powinien być ani za twardy, ani za miękki. Tę właściwość należy dobierać do wymiarów ciała i preferencji danej osoby. Najczęściej spotykane rozróżnienia definiują twardość materaca do 80 kg (H2) i od 80 kg (H3) – przy założeniu wzrostu człowieka od 150 do 170 cm.

Wybierając twardość materaca, należy zwrócić uwagę, aby kręgosłup w pozycji leżącej znajdował się w płaszczyźnie poziomej. Z kolei w przypadku leżenia na plecach powinien on przyjąć naturalną krzywiznę. Leżenie (a tym bardziej spanie!) nie powinno być męczące ani obciążające mięśni!

Nie tylko wymiary ciała, ale również preferencje dotyczące pozycji podczas snu, mają znaczenie w kontekście wyboru twardości materaca. Modele elastyczne są doskonałe dla osób śpiących na boku, natomiast modele twardsze są raczej zarezerwowane dla osób, śpiących na brzuchu lub plecach.

Jeśli zadbasz o wszystkie powyższe aspekty, pamiętając również o własnych preferencjach i przyzwyczajeniach, wcale nie będziesz musiał „testować” materaca przed zakupem. W MultiBrand24 – sklepie internetowym z wyposażeniem wnętrz – dopasowujemy każdy produkt do potrzeb klientów. W ten sposób wiemy, że przemyślany zakup z naszym fachowym doradztwem sprawia, że pozyskany materac pozwala na spokojny i regenerujący sen przez długie lata.

Materac ze strefą twardości

Strefy twardości umieszczone w strukturze materaca pozwalają na jeszcze lepsze dopasowanie jego powierzchni do ciała. Niektórzy preferują jedną strefę twardości, a inni zdecydowanie więcej. W MultiBrand24 rekomendujemy wybór dostosowany do własnych preferencji.

W ten sposób ze 7 stref twardości skorzystają najbardziej te osoby, które mają problemy z kręgosłupem lub lubują się w materacach twardszych. Mniejsza ilość stref twardości jest natomiast wskazana dla osób, które preferują modele bardziej miękkie lub często zmieniają pozycję w trakcie snu.

Z czego powinien składać się materac do spania?

Nie ma jednej odpowiedzi na postawione pytanie. Wszystko – ponownie – sprowadza się do preferencji i oczekiwań, ponieważ poszczególne materiały różnią się od siebie efektem działania.

Dla osób, które wolą twardsze materace, dobrym rozwiązaniem mogą być modele zbudowane z mat kokosowych. Z kolei osoby, które preferują ciepło podczas snu i miękkie podłoże, powinny rozważyć materace z pianki termoelastycznej lub lateksu.

Warto również zaznaczyć, że materace sprężynowe uginają się liniowo na całej płaszczyźnie, czyli proporcjonalnie do wzrostu obciążenia. Materace piankowe natomiast nie zagłębiają się tak mocno podczas siadania oraz spania, stąd najczęściej są materacami o twardszej strukturze.

Jak wybrać odpowiedni materac do spania?

Podczas wybierania materacu do spania, kieruj się przede wszystkim: jego rozmiarami, twardością oraz materiałem, z którego został wykonany. Następnie dostosuj wybór do własnych preferencji oraz naturalnych uwarunkowań ciała. W sklepie MultiBrand24 pomożemy Ci w wyborze i podzielimy się ekspercką wiedzą na temat materaców do spania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here