Jak wybrać dobrego dekoratora wnętrz

Aranżacja wnętrz to zadanie, któremu nie każdy jest w stanie sprostać w pojedynkę. Dlatego też podczas urządzania mieszkania wielu z nas decyduje się na skorzystanie z porady specjalisty. Osobą najbardziej kompetentną jest w tym przypadku dekorator wnętrz. Jak jednak wybrać zawodowca, z którego usług będziemy zadowoleni?

Rekomendacje najbliższych

Pierwszym etapem poszukiwań dekoratora wnętrz powinna być poczta pantoflowa. Jeżeli więc nasi znajomi lub członkowie rodziny zatrudniali w ostatnim czasie taką osobę, zwróćmy się do nich. Zapytajmy, czy byli zadowoleni z jakości usługi i czy poleciliby nam danego specjalistę. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas ma inny gust i dekoracje, które podobają się naszej siostrze czy przyjaciółce, niekoniecznie muszą zadowolić także nasz zmysł estetyczny. O rekomendacje warto zatem poprosić osoby o preferencjach zbliżonych do naszych. Najlepiej będzie zatem złożyć osobistą wizytę w mieszkaniu, które przeszło odnowę pod okiem dekoratora. Innym pomysłem jest poszukanie inspiracji w Internecie. Opinii o projektantach możemy poszukać na wirtualnych forach oraz w branżowych witrynach.

Całkowity budżet

Kolejna ważna kwestia to budżet, jaki chcemy przeznaczyć na wystrój danego pomieszczenia lub całego mieszkania. Dobrego dekoratora wnętrz charakteryzują bowiem stosunkowo wysokie ceny. Jeżeli więc jego oferta jest dla nas zbyt droga, mamy dwa wyjścia. Pierwszym jest kompromis, w wyniku którego decydujemy się na zmniejszenie budżetu na meble oraz dekoracje. Drugie wyjście to kontynuacja poszukiwań specjalisty, który zaoferuje nam niższą cenę przy zbliżonym standardzie usługi.

Poprzednie projekty

Bez względu na to, czy projektant wnętrz, na którego się decydujemy, został nam polecony, czy wybraliśmy go sami, zapoznajmy się z jego portfolio. Może być ono obecne na jego stronie internetowej bądź w katalogu. Przeglądając poprzednie projekty dekoratora, możemy w łatwy sposób określić, czy nasze poczucie stylu jest zbieżne. Jeżeli większość z pozycji w jego portfolio nie odpowiada naszej estetyce, jest wysoce prawdopodobne, że aranżacja naszego mieszkania również nie przypadnie nam do gustu. Jeśli natomiast od razu czujemy, że nadajemy na tych samych falach, istnieją ogromne szanse na to, że współpraca okaże się owocna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here