Taras jest przedłużeniem salonu, w miesiącach wiosenno letnich tu właśnie tutaj najchętniej odpoczywamy i relaksujemy się. Jak urządzić stylowy taras, który będzie naszą oazą. Przede wszystkim nie zawsze warto podążać z trendami. Taras ma pasować do naszych potrzeb i gustu. Jeśli ma być miejscem idealnym do wypoczynku musisz zadbać o jego właściwy charakter, odpowiednie meble ogrodowe, o rośliny i kwiaty oraz o różnego rodzaju dodatki, które umilą nam biesiadowanie na tarasie.

Jak urządzić stylowy taras w 5 krokach

Postaw na wygodne i funkcjonalne meble. Dopasuj je do stylu, który panuje w całym domu. Cenisz nowoczesność lub minimalizm wybierze meble o prostej formie np. z metalu czy technorattanu. Wolisz styl romantyczny, cenisz naturę kup meble drewniane, a do nich odpowiednie wzorzyste poduchy. Pamiętaj jeśli meble będą często wystawiane na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych to koniecznie wybierz te, które są na nie odporne.

Jeśli decydujesz się na sofę to najlepsza będzie modułowa, którą bez problemu dopasujesz do swoich potrzeb. Dodatkowe moduły zawsze możesz dokupić gdy znajdzie taka potrzeba.

Rzecz jasna potrzebny będzie też stół. Możesz zdecydować się na mniejszy stoik kawowy lub też konkretny duży stół przy którym obiad zje cała rodzina oraz przy którym będzie można biesiadować z przyjaciółmi. Pamiętaj stylowy taras to taras dopasowany do Ciebie, do Twojego stylu i charakteru. Tobie ma tam być wygodnie.

Zostając jeszcze przy meblach pomyśl o zakupie hamaka lub specjalnego bujanego fotela, taki mebel jest doskonałym wsparciem przy relaksowaniu się po pracy.

Aby atmosfera na tarasie sprzyjała relaksowi to nie może na nim zabraknąć roślin i kwiatów. To one tworzą niepowtarzalny charakter miejsca. W zależności od tego czy Twój taras znajduje się od gorącej strony południowej czy też chłodniejszej północnej wybierz odpowiednie rośliny. Na tarasach od strony południowej najlepiej sprawdzają się rośliny i kwiaty lubiące mocne słońce. Idealnie wpasują się pelargonie, werbena czy trawy ozdobne. Z kolei na ciemniejszej i chłodniejszej stronie północnej najlepiej odnajdą się begonie, fuksje czy bluszcz pospolity.

Zadaszenie zawsze warto na tarasie mieć. Pogoda w naszym kraju bywa kapryśna. Palące słońce lub deszcz to niemalże codzienność letnich miesięcy. Jeśli taras odpowiednio zadaszymy będziemy się mogli cieszyć odpoczynkiem na świeżym powietrzu bez względu na pogodę. Możesz wykonać konstrukcję zadaszającą taras z drewna lub plexi. Doskonała będzie też tradycyjna markiza. Ewentualnym rozwiązaniem jest też zakup dużego parasola. Stylowy taras możesz zabudować na wiele praktycznych sposób. Dobrze jest też zdecydować się na ścianki boczne, ot choćby z jednej strony, która ochroni nas np. przed zaciekającym deszczem czy wiatrem.

Do udanego biesiadowania na tarasie przyda się także dodatkowe wyposażenie w postaci grilla. Możesz postawić na wolno stojące lub zdecydować się na elegancki murowany grill, który będzie jednocześnie ozdobą tarasu. Rodzinne imprezy czy towarzyskie spotkania latem najlepiej smakują przy grillu.

Na koniec nie zapomnij o oświetleniu i dodatkach bo to one, zwłaszcza po zmroku wyczarują na tarasie niepowtarzalny klimat. Poza standardowym oświetleniem elektrycznym doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju lampiony, świece czy cotton balls. Do tego poduszki, miękkie koce i specjalny ogrodowy dywanik stworzą stylowy taras, na którym będzie się dobrze czuć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here