Jak urządzić mały salon z aneksem?

Małe mieszkanie, to często spore wyzwanie, jeżeli chodzi o urządzenie poszczególnych wnętrz. Dużym wyzwaniem wydaje się przede wszystkim salon, ponieważ na niewielkiej przestrzeni trzeba rozplanować wszystkie wypoczynkowe funkcje. Jeśli jest taka możliwość, warto pomyśleć o połączeniu go z kuchnią, co pozwoli znacząco zwiększyć przestrzeń użytkową i poprawi komfort wypoczynku po całym dniu. Podczas projektowania pokoju dziennego połączonego z kuchnią, warto trzymać się kilku zasad, które pozwolą zachować funkcjonalność, a jednocześnie schludny i estetyczny wygląd.

Zabudowa kuchenna

Zabudowa kuchenna w aneksie najczęściej powinna wtapiać się doskonale w resztę aranżacji salonu połączonego z kuchnią. Meble kuchenne zamontowane są na jednej ze ścian pozwalają nie tylko mądrze zagospodarować niewielką przestrzeń, ale też sprawić, że nie będą dominować, a uwagę skupiać będzie sam salon. Przy wyborze mebli kuchennych, oprócz wymiarów oczywiście,  warto zwrócić uwagę na ich praktyczność i jakość wykonania – muszą pomieścić wszystkie potrzebne przedmioty i służyć przez jak najdłuższy czas.

Meble do małego salonu

Urządzając salon, w którym nie dysponujemy dużą przestrzenią, warto trzymać się zasad stylu skandynawskiego. Zakłada on minimalizm i skupienie się przede wszystkim na funkcjonalności pomieszczenia, co pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Meble do pokoju dziennego, który jest niewielkich rozmiarów, powinny być niskie, niewielkich rozmiarów, a przy tym spełniać wszystkie potrzebne funkcje użytkowe. Warto wykorzystać półki wiszące, szafki na kółkach, czy wielofunkcyjne i składane meble.

Kolorystyka małego salonu z aneksem

Podobnie jak w przypadku mebli kuchennych, warto wzorować się tu na aranżacjach w stylu skandynawskim, które przepełnione są jasnymi kolorami (biel, szarość). Pozwala to wizualnie powiększyć przestrzeń oraz daje poczucie czystości i organizacji. Wykorzystanie dodatków o intensywnych kolorach, które również jest charakterystyczne dla stylu skandynawskiego, daje bardzo ciekawy efekt kontrastu i nadaje pomieszczeniu charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here