czyszczenie elewacji budynku

Elewacja, czyli zewnętrzna część budynku wymaga regularnego czyszczenia, które pozbędzie się brudu, kurzu, pleśni i mikroorganizmów. Dodatkowo brudny budynek nie tylko jest nieestetyczny, ale niekorzystnie wpływa na zdrowie. Poniżej poruszamy temat częstotliwości mycia elewacji. Zapraszamy do lektury!

Co wpływa na częstotliwość mycia elewacji budynku?

Pierwszym i jednym z ważniejszych czynników wpływających na częstotliwość czyszczenia elewacji budynków jest ich lokalizacja. Jeśli nieruchomość znajduje się blisko ruchliwej ulicy lub w centrum miasta będzie potrzebowała częstszego mycia niż dom stojący na obrzeżach.

Kolejnym aspektem jest rodzaj elewacji budynku. Niektóre z materiałów stosowanych na zewnętrznej stronie domów brudzą się zdecydowanie szybciej niż inne i będą potrzebowały większej częstotliwości ich czyszczenia. Najczęściej spotykamy elewacje z tynków porowatych, których struktura jest idealna do szybkiego osadzania się zanieczyszczeń. Powierzchnie te jest również trudno samodzielnie doczyścić, lepiej rozważyć w tym przypadku pomoc fachowców. Warto pamiętać, że czyszczenie elewacji starannie wykona umyjemto.pl, specjaliści ocenią stan powierzchni i dobiorą odpowiednie środki myjące.

Dodatkowo dużo częściej należy czyścić elewację wykonaną z tynku mineralnego, który charakteryzuje się wysoką nasiąkliwością i sprzyja rozwojowi glonów i pleśni. Zamiast niego lepiej zastosować tynk silikonowy lub akrylowy. Nie potrzebują one tak częstego mycia. Warto również pamiętać, że im gładsza powierzchnia elewacji, tym mniej się będzie brudzić.

Jak często zaleca się czyścić elewację?

Biorąc pod uwagę elewacje ocieplone, to najlepiej czyścić je i konserwować regularnie, od 3 do 8 lat. Jednak zaznaczyć należy, że nie ma konkretnych wytycznych określających dokładnie, jak często zaleca się czyścić elewację. Bardziej zanieczyszczone tereny będą potrzebować jej częściej, nawet raz do roku. Warto jednak kierować się zdrowym rozsądkiem i decydować się na usługę czyszczenia elewacji w momencie, kiedy jest to potrzebne. Oczywiście nie należy również z tym zwlekać, mając na uwadze, że zalegający na powierzchni budynku brud, to nie tylko kwestie estetyczne, ale mające ogromny wpływ na zdrowie.

Oczywiście, właściciele nieruchomości mogą również spotkać się z nieprzyjemnymi aktami wandalizmu, np. niechcianego graffiti, które warto usunąć jak najszybciej. Specjaliści usuwają malunki, wykorzystując odpowiednie preparaty, które są bezpieczne dla budynku, a jednocześnie nie mają negatywnego wpływu na środowisko.

Dlaczego czyszczenie elewacji budynku jest ważne?

Czyszczenie elewacji budynku jest niezwykle istotne ze zdrowotnego punktu widzenia mieszkańców i osób przebywających w danym domu czy obiekcie. Usuwa brud, kurz i pleśń, która niekorzystnie wpływa na organizm. Ponadto czyszczenie zewnętrznej powierzchni nieruchomości polega również na ocenie stanu elewacji, co pozwala na wczesne wykrywanie uszkodzeń i minimalizowanie kosztów remontowych. Właśnie z tego powodu warto zlecić czyszczenie elewacji profesjonalistom, którzy po wstępnej analizie będą dokładnie wiedzieli, jaki jest stan powierzchni i dobiorą odpowiednie metody i środki myjące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here