Nowoczesna armatura WC. O czym warto pamiętać, urządzając tę część łazienki

W życiu każdego z nas łazienka pełni ważną rolę. Jest nie tylko miejsce, w którym dbamy o swoje potrzeby fizjologiczne i higienę, ale też pomieszczeniem, w którym możemy się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu. Wyróżniamy w niej kilka stref, które – choć służą innym celom – są dla nas tak samo ważne. Każda z nich powinna zatem zostać odpowiednio urządzona. Sprawdźmy, o co warto zadbać, urządzając część WC?

Miska lub kompakt WC

Pierwsze, co często musimy wybrać podczas urządzania łazienki, to armatura WC, która może przybierać różnorodne formy. Wśród różnych elementów konstrukcyjnych na szczególną uwagę zasługują sobie dwa rodzaje toalet: kompakty WC oraz samodzielne miski.

Kompakty WC są zbudowane w taki sposób, iż miska WC łączy się od razu ze spłuczką. Kompaktowe połączenie sprawia, że jest to wygodne rozwiązanie dla wielu użytkowników, którzy nie chcieliby decydować się na montaż spłuczki wewnątrz ściany lub na wyższej wysokości. To rozwiązanie charakteryzuje się prostotą wykonania i minimalną ilością części, które są do niego potrzebne. Świetnie sprawdza się między innymi w starszych łazienkach, gdzie na przykład nie ma możliwości instalacji stelaży podtynkowych.

Podwieszane miski WC są z kolei elementami współdziałającymi z zestawami podtynkowymi. Doskonale sprawdzają się w przypadku nowoczesnych łazienek oraz tych, które z łatwością możemy przerobić na nowszą wersję. Są idealne również jako rozwiązanie do małej łazienki, ponieważ często pozwalają na zaoszczędzenie miejsca, wykonanie dodatkowej półeczek, a nawet na stworzenie lżejszej z wyglądu łazienki.

Bidet

Urządzając łazienkę, warto zadbać o to, aby znalazł się w niej bidet. Nie jest on najbardziej popularnym rozwiązaniem w polskich domach, a szkoda. Jest bowiem tą częścią armatury, która wspomaga utrzymanie higieny.

Również w tym przypadku warto zadbać o to, aby armatura została dobrze dopasowana do wyglądu pozostałych elementów. Możemy wybierać zarówno między lekko zaokrąglonymi, jak i bardziej prostokątnymi kształtami misek. Dzięki temu mogą one doskonale wpasować się w cały wystrój łazienki, a w szczególności będą dobrze dobrane do nowoczesnych misek WC. Podobnie jak w przypadku tych ostatnich, bidet również może zostać podwieszony na specjalnie przystosowanym do tego stelażu. W ten sposób również on prezentuje się elegancko i lekko.

Kształt i rodzaj umywalki

Tworząc swoją wymarzoną łazienkę, warto spojrzeć także na umywalkę. Zazwyczaj znajduje się w pobliżu WC, dzięki czemu ułatwia mycie rąk. Dlatego też powinna być zarówno funkcjonalna, jak i właściwie dobrana pod względem kształtu do pozostałych elementów armatury. W tym przypadku również warto sięgnąć po tak samo wyprofilowane (zaokrąglone lub nie) brzegi.

Właściwie dobrane baterie i akcesoria

Decydując się na stworzenie eleganckiej, nowoczesnej łazienki, pragniemy, aby każdy jej element był idealnie dopasowany do pozostałych pod względem wyglądu. Właśnie dlatego musimy zadbać także o takie szczegóły, jak baterie. W nowoczesnej łazience najlepiej sprawdzą się proste kształty i chromowane powierzchnie, które zawsze prezentują się tak samo wytwornie, niezależnie od długości użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here