Gdzie kłaść, jak wieszać ręczniki papierowe

W małym biurze czy w branży HoReCa każda przestrzeń się liczy, przedsiębiorca musi wiedzieć, jak ją zoptymalizować, by móc ją dodatkowo zagospodarować. W restauracyjnej kuchni liczy się każdy milimetr miejsca, podobnie jest też z toaletą. Dlatego warto wiedzieć, gdzie powinno się układać akcesoria, aby zajmowały jak najmniej miejsca, np. gdzie wieszać ręczniki papierowe.

Ręczniki papierowe w dozowniku czy na uchwycie?

Uchwyty na ręczniki kuchenne wydają się wygodniejsze, jednak im dłużej o tym myślimy, tym bardziej zaczyna do nas dochodzić, że są… niepraktyczne. Stojaki na paper zajmują przestrzeń, której nie można potem w żaden sposób wygospodarować, a to nie może mieć miejsca w małej kuchni bądź łazience. Ponadto ręcznik papierowy zawieszony na uchwycie może w łatwy sposób nasiąknąć wilgocią z pomieszczenia, a to przekłada się na gorszą funkcjonalność.

Dużo lepszym wyborem będzie umieszczenie ręcznika papierowego w specjalnym dozowniku, pudełko można zamocować na ścianie, zyskujemy trochę miejsca, całość jest szczelnie zamknięta, dzięki czemu wszystko jest schludne i czyste. Ręczniki papierowe różnego rodzaju przejrzyj na silcopolska.pl, ponieważ do dozowników możemy dobrać ręczniki papierowe najrozmaitszego typu, zarówno w składce, jak i w rolce.

Gdzie wieszać ręczniki papierowe?

Warto też zastanowić się nad tym, gdzie umieścić dozownik z ręcznikami papierowymi. Jeśli chodzi o kuchnię restauracyjną, to warto wybierać miejsce, które jest blisko kosza na odpady, tak, by można arkusze w łatwy sposób segregować. W przypadku łazienki pracowniczej najlepszym miejscem na pojemnik na ręczniki papierowe wydaje się przestrzeń obok umywalki lub zaraz przy drzwiach wyjściowych. Tu także warto rozważyć umiejscowienie dozownika w niedalekiej odległości od kosza, by nie było problemu z utrzymaniem czystości w firmowej toalecie.

Gdzie przechowywać zapas ręczników papierowych?

Branża HoReCa, jak i małe firmy często zakupują ręczniki kuchenne w hurtowych ilościach, dlatego, że jest to zwykle bardziej opłacalne i ekonomiczne. Trzeba zatem dodatkowo pomyśleć nad przestrzenią do przechowywania zapasów podstawowych środków higienicznych. Warto produkty umieścić w szafce zamykanej na klucz, może się ona znajdować bezpośrednio w łazience, lub w niewielkiej odległości od toalety czy kuchni, wygodnym rozwiązaniem będzie zlecenie rozporządzanie zasobami jednej osoby, tak, by miała ona stałą kontrolę nad zapasami środków higienicznych, jak i ich obecnością w dozownikach.

Jak powiesić ręczniki papierowe w małej łazience?

Umieszczenie specjalnego dozownika na ręczniki papierowe w małej łazience może być dość problematyczne, ale nie trzeba rezygnować z tego rozwiązania. Zamiast standardowego pojemnika, można zakupić dyspenser centralnego dozowania do ręczników papierowych w składce, który charakteryzuje się mniejszymi gabarytami, dzięki czemu bez problemu zmieści się w mniejszej toalecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here