Budują klimat, doświetlają ogród lub wnętrze i są piękną ozdobą – girlandy świetlne. Do niedawna kojarzone wyłącznie z okresem świąteczno-noworocznym, dziś coraz częściej spotykane są przy okazji rozmaitych uroczystości – ślubów, wesel czy garden party.

Girlandy świetlne wiesza się w ogrodzie dla zapewnienia aspektów wizualnych oraz wyjątkowej gry świateł, którą zapewniają. Migocące światło girland pomaga się odprężyć i zrelaksować, a ogród dzięki niemu wygląda nieco tajemniczo i bardzo romantycznie. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie niecodzienne aranżacje możesz stworzyć z wykorzystaniem girland żarówkowych.

Jak zaplanować rozmieszczenie girland świetlnych?

Przystępując do dekoracji domu lub ogrodu sznurem girland, należy zastanowić się nad ich rozmieszczeniem i stabilnym zamocowaniem. Pod uwagę należy wziąć, między innymi, odległości pomiędzy punktami podparcia, długość sznura i konieczną ilość żarówek.

Girlandy ogrodowe można stabilnie zamocować na:

 • drzewach i krzewach;
 • fasadach budynków;
 • altanach i namiotach;
 • balustradach, barierkach i poręczach;
 • słupach i filarach.

Więcej informacji na temat rozmieszczenia girland w ogrodzie, znajdziesz w artykule: https://iluve.com/strefa-porad/girlandy-ogrodowe/jak-zaplanowac-rozmieszczenie-girland-swietlnych/.

Standardowe i nietypowe zastosowanie girland świetlnych

Warto pamiętać, że girlandy żarówkowe są znakomitym źródłem światła. Doskonale sprawdzą się więc zarówno jako dekoracja (zewnętrzna oraz wewnętrzna), jak i subtelne, budujące klimat oświetlenie. Dom, patio czy ogród od razu zmienią się w przyjemną dla oka przestrzeń, w której chce się spędzać czas. Emitując mocne i jasne światło w różnych kolorach, sznury girland stworzą niecodzienną, magiczną wręcz, atmosferę. Co więcej, są przystosowane do zmiennych warunków pogodowych, jak wahania temperatur czy ewentualne uszkodzenia mechaniczne, dlatego z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne oświetlenie ogrodowe. Warto dodać, że żarówki LED nie nagrzewają się, więc girlandy można wieszać również w małych pomieszczeniach, jak namioty czy szklarnie – bez obaw o podniesienie temperatury.

Girlandy dobrze wyglądają zawieszone:

 • wokół okien i drzwi domu;
 • na balkonie, patio, tarasie – doświetlają przestrzeń;
 • w sypialni – budują intymny klimat;
 • w biurze – jako niecodzienna dekoracja;
 • w namiotach, altanach i obiektach małej architektury ogrodowej;
 • w ogrodach – podczas imprez plenerowych lub jako podstawowe źródło światła;
 • jako dekoracja w salach weselnych.

Więcej informacji na temat zastosowania girland świetlnych znajdziesz na stronie: https://iluve.com/strefa-porad/girlandy-ogrodowe/zastosowania-girland-swietlnych-czy-znasz-je-wszystkie/.

Sposoby na zawieszanie girland świetlnych

Przy pomocy girland z żarówkami można elegancko podzielić przestrzeń ze względu na funkcję – wskazać miejsca to tańca, jedzenia czy kącik zabawy dla dzieci – podczas wesel i bankietów plenerowych. Sznury światełek doskonale nadają się także do wyznaczania szlaków komunikacyjnych i określania granic, w których odbywa się impreza. Świetnym pomysłem może okazać się podzielenie przestrzeni kolorem, sprawdzi się szczególnie podczas imprez dla najmłodszych. Warto pamiętać, że używając barwnych girland świetlnych, można wykreować naprawdę niesamowitą atmosferę. Istnieje kilka sposobów zawieszenia girland, warto wybrać taki, który dopasuje się do charakteru imprezy i zapewni optymalną ilość światła. Poznaj wszystkie, sprawdzone pomysły na aranżację przestrzeni światłem: https://iluve.com/strefa-porad/girlandy-ogrodowe/style-zawieszenia-girland/.

Jakie girlandy wybrać?

Odpowiedź na powyższe pytanie wcale nie jest trudna. Należy jedynie zaplanować czy mają one służyć jako podstawowe źródło światła, element doświetlający przestrzeń czy stanowić efektowną dekorację. Dostępne są zarówno kolorowe żarówki, jak i takie, które emitują neutralne białe światło. Te pierwsze sprawdzą się na rozmaitych imprezach tanecznych i kinderbalach, podczas gdy biel zwykle wykorzystywana jest w aranżacjach weselnych. Opisane dekoracje świetlne są nie tylko ładne i funkcjonalne, ale także wpisują się w najnowsze trendy, jeśli więc zależy ci na eleganckim przyjęciu weselnym w modnym klimacie– warto postawić na girlandy. Co więcej, sznur żarówek w neutralnych barwach będzie stanowił piękne tło do zdjęć ślubnych. Dobrze jest także zwrócić uwagę na kolor kabla – zielone lub czarne lepiej zastosować w ogrodzie, gdzie nie będą rzucać się w oczy na tle roślinności. Białe, sprawdzą się we wnętrzach, szklarniach i namiotach.

Niezależnie od przyszłego zastosowania girland świetlnych, muszą one być wysokiej jakości i spełniać normy bezpieczeństwa. Dlatego przed dokonaniem zakupu dobrze jest, w pierwszej kolejności, sprawdzić parametry techniczne i wybrać takie girlandy żarówkowe, które nie tylko ładnie wyglądają i pięknie świecą, ale też są bezpieczne do użytku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here