Wybór stolarki okiennej nie jest łatwym zadaniem, chociaż do dziś największą popularnością bez wątpienia cieszą się okna plastikowe, które są tanie i niezwykle szczelne. Obecnie wraz z postępem technologicznym dostępnych jest jednak dużo więcej możliwości, które warto wziąć pod uwagę. Czym są okna drewniano-aluminiowe i czy opłaca się w nie inwestować?

Dobra alternatywa dla okien aluminiowych

Okna drewniane wracają do łask, jednak mogą ulegać wpływom atmosferycznym, poza tym wymagają konserwacji, co dla niektórych może okazać się zbyt uciążliwe. Z drugiej strony są ciche, trwałe i mają lepsze parametry termoizolacyjności, niż na przykład okna PCV.
Okna aluminiowe to dość nowoczesne rozwiązanie – są odporne na czynniki atmosferyczne i biologiczne, niezwykle lekkie, nie są podatne na odkształcenia. Oczywiście nie są pozbawione wad – do głównych minusów takiego rozwiązania zalicza się kiepskie właściwości izolacyjne oraz brak możliwości naprawy w razie zarysowań, czy wgnieceń, w tym wypadku trzeba po prostu wymienić całe okno na nowe.

Okna drewniano-aluminiowe to połączenie dwóch konstrukcji, stanowią doskonałą alternatywę dla okien drewnianych i aluminiowych. Wewnątrz okna są zbudowane z drewna, takie rozwiązaniem zapewnia ciepło, od zewnątrz wyglądają jak okna aluminiowe i posiadają dokładnie takie same właściwości. Są odporne na warunki atmosferyczne, bardzo solidne, antywłamaniowe i niezwykle lekkie.

Wiele możliwości

Na rynku obecnie mamy bardzo duży wybór okien drewniano-aluminiowych, które są dostępne w dowolnych kolorach oraz kształtach. Będą doskonale komponować się z nowoczesnym, minimalistycznych budownictwem, jeżeli wygląd aluminiowej ramy okiennej nas nie przekonuje, można wybrać takie, które wyglądem przypominają drewno. Okna drewniano-aluminiowe to zdecydowanej najlepsza i najkorzystniejsza opcja dostępna na polskim rynku.

Na co zwracać uwagę wybierając okna do domu?

Wybór stolarki okiennej nie powinien być przypadkowych, trzeba zwrócić uwagę na szereg elementów, dzięki którym okna posłużą nas na wiele lat w niezmiennej formie. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę parametry ciepła oraz termoizolacyjność, wagę, rozmiar, klasę profili. Bardzo istotną rzeczą jest również gwarancja – jeżeli kupujemy okna od renomowanego producenta, powinniśmy otrzymać stosowną gwarancję.

Pamiętajmy, że komfort mieszkania nie zależy wyłącznie od samego okna, ale przede wszystkim od jego montażu, dlatego należy znaleźć dobrych fachowców, którzy przeprowadzą prace montażowe.

Artykuł powstał we współpracy z firma Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here