Domy z kontenerów - czy warto w nich mieszkać?

W budownictwie co jakiś czas pojawiają się nowe, ciekawe trendy. Wiele rozwiązań jest naprawdę nietuzinkowych, dzięki czemu są w stanie dopasować się lepiej do wymogów współczesności. Na przykład domy z kontenerów wspierają zarówno recykling, jak i ochronę środowiska naturalnego poprzez swoją energooszczędność. Prezentują się bardzo nowocześnie, mimo że są dosyć nietypowe. Czy taki kontener mieszkalny jest warty zamieszkania? Jak wygląda kwestia cen i ogólnego przygotowania terenu?

Kontener mieszkalny – czyli co?

Samo słowo „kontener” kojarzy się większości osób ze śmietnikiem. Dlatego zestawienie go ze słówkiem „mieszkalny” dla wielu uszu brzmi co najmniej dziwnie. Kontenery to jednak ogólnie rzecz biorąc metalowe skrzynie, które w transporcie służą do przewozu drobnicy. Istnieją różne rodzaje kontenerów, odmienne pod względem przeznaczenia i dokładnej budowy. Można w nich przewozić paczki, skrzynie, worki, europalety, ciężkie ładunki, maszyny – i wiele więcej. Czy w takim czymś możliwe jest urządzenie mieszkania? Owszem – chociaż chodzi tu o specjalny typ kontenera!

Dom z kontenera – jak to wygląda?

Adaptacja kontenerów morskich na cele usługowe jest w tej chwili dosyć popularna. To szybki sposób na postawienie jakiegoś domu letniskowego, albo domku w ogródku działkowym. Jednak z kontenerów można budować również zwykłe domy mieszkalne – takie, których będzie można używać przez cały rok, normalnie w nich mieszkać, ogrzewać je. W tej chwili jest nawet wiele porad aranżacyjnych, które po zastosowaniu sprawiają, że dom z kontenera prezentuje się bardzo nowocześnie. Takie budowanie ma wiele wspólnego ze stawianiem budowli z modułów – również i w tym przypadku można zestawiać ze sobą kilka kontenerów, żeby stworzyć z nich na przykład dom piętrowy, albo większy dom mieszkalny. Podstawowa wersja pozwala na posiadanie salonu, kuchni, łazienki i jednego pokoju, jak też specjalnego tarasu. Jednak tak naprawdę wszystko może wyglądać tak, jak ktoś chce – wystarczy zaaranżować całość wedle własnego projektu i własnego gustu.

Kontener mieszkalny – przygotowanie przestrzeni

Ceny kontenerów mieszkalnych uzależnione są między innymi od tego, czy kupujemy używany czy nowy produkt. Możemy je dowolnie pomalować, ocieplić jak każdy inny dom mieszkalny i podobnie zaaranżować wewnątrz. Także okablowanie jest identyczne. Różnicą jest na pewno sposób szykowania gruntu, który w dużej mierze uzależniony jest oczywiście od lokalizacji. W przeciwieństwie do zwykłych domów, kontenery mieszkalne nie wymagają zastosowania solidnych fundamentów. Przy większych konstrukcjach sprawdzą się stopy fundamentowe. Pozwala to na sporą oszczędność. Jeśli chodzi o same ceny i czas, kontenery mieszkalne można wznieść nawet w kilka godzin. Przy większych budowlach powstają one maksymalnie w 3 miesiące. Także oszczędność finansowa jest spora – płacimy jedynie za sam kontener, jego przewóz oraz późniejszy, solidny montaż. Nic dziwnego, że w tej chwili stają się one tak popularne również i w Polsce!
Artykuł przygotowany dzięki uprzejmości firmy Kontener Mieszkalny. Jeśli interesuje Cię innowacyjna forma mieszkaniowa koniecznie zobacz kontener mieszkalny. Więcej na stronie www.kontenermieszkalny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here