Jaki system do drzwi przesuwnych wybrać?

Jeśli Twoje mieszkanie jest niewielkie i zależy Ci na tym, by optymalnie wykorzystać każdy centymetr jego przestrzeni, z pewnością szukasz różnych ergonomicznych rozwiązań, które Ci w tym pomogą. Jednym z nich są właśnie drzwi przesuwne, które umożliwią Ci wygospodarowanie dodatkowego miejsca.

Chociaż systemy drzwi przesuwnych nie są nowym wynalazkiem, to dzisiaj ich popularność jest naprawdę duża. Nic w tym dziwnego, ponieważ stwarzają ogromne możliwości aranżacyjne nawet na najmniejszych metrażach. W ofercie producentów drzwi najpopularniejsze są systemy naścienne, wewnątrzścienne, ale również system Magic oraz Ergon. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury.

System naścienny

Cechą charakterystyczną tego systemu jest widoczna, drewniana zabudowa, która mimo tego, że pozostaje nieukryta, wygląda bardzo elegancko i estetycznie. Drzwi również pozostają widoczne po rozsunięciu, ale co ważne, nie zajmują przestrzeni użytkowej. Najczęściej używa się ich w łazienkach, ale również w pokojach – nadają wnętrzu niezwykle nowoczesnego wyglądu. W systemie naściennym można wybrać jedną z dwóch możliwości: system pojedynczy, który składa się z jednego skrzydła drzwiowego oraz system podwójny, gdzie w przeciwległe strony są rozsuwane dwa skrzydła.

System wewnątrzścienny

System wewnątrzścienny odróżnia się od naściennego tym, że cały mechanizm jest tu ukryty w ścianie. Nie tylko mechanizm, ale także drzwi po otwarciu, co sprawia, że nie zabierają ani centymetra cennego miejsca i optycznie powiększają przestrzeń domu. Dają możliwość szybkiego oraz sprawnego oddzielenia przestrzeni w zależności od potrzeb domowników. Są dyskretne i nie zaburzają porządku, a także przejrzystości mieszkania. Właśnie dlatego sprawdzają się świetnie w małych mieszkankach, ale nie tylko. Mogą stanowić subtelne dopełnienie każdego domu. Tu także możesz zdecydować się na system pojedynczy oraz system podwójny. Analogicznie – podwójny składa się z dwóch rozsuwanych skrzydeł oraz kaset z mechanizmem przesuwania.

System Magic

System Magic

Kolejnym systemem drzwi przesuwnych jest system Magic. Cieszy się popularnością zwłaszcza wśród zwolenników pięknych i funkcjonalnych wnętrz. Jego główną zaletą jest fakt, że otwór w ścianie jest zakryty jedynie skrzydłem. Oznacza to, że nie widać żadnej listwy, po której u góry przesuwają się drzwi – nie są zaczepione widocznym elementem. Można powiedzieć, że wręcz pływają po ścianie – przesuwają się bardzo sprawnie i swobodnie. To ciekawe i innowacyjne rozwiązanie.

System Ergon

To system nieco różniący się od poprzednich, ponieważ drzwi przesuwają się tu w inny sposób. Otwierają się bowiem zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz, dzięki czemu pozwalają oszczędzić sporo miejsca. Mimo tego, że przejście jest nieco zwężone, to przestrzeń w obu pomieszczeniach znacznie się zwiększa. System drzwi przesuwnych Ergon stosuje się zwłaszcza w pomieszczeniach, w których ścianki działowe są umieszczone względem siebie pod kątem innym niż 90°. Takie rozwiązanie niewątpliwie pozwala wygospodarować dodatkowe miejsce w mieszkaniu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o systemach do drzwi przesuwnych w drzwiach, sprawdź ofertę drzwi wewnętrznych CAL.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here