Urządzanie wnętrza wiąże się nie tylko z wstawienie do pomieszczenia mebli. Ogromną rolę odrywają wszelkie detale, które tak naprawdę mają ogromny wpływ na to jak pomieszczenie będzie się finalnie reprezentować. O ile z zakupem mebli nie mamy większych problemów, to jeśli chodzi o dodatki dla wielu osób problemem staje się ich właściwie dobranie, tak aby pasowały charakterem zarówno do pokoju jak i osobowości mieszkańców. Zastanawiasz się czym ozdobić pustą ścianę, która teraz nieco starszy. Możliwości jest naprawdę sporo. I wcale nie musisz wydawać na to majątku.

Jak ozdobić pustą ścianę

Dekoracja pustej ściany to ten moment kiedy możesz puścić wodze fantazji. Dziś naprawdę wiele różnych rzeczy można na ścianie powiesić.

Oczywiście na początek standardowe zdjęcia. Możesz z nich tworzyć kolaże oraz ciekawe ekspozycje. Zwłaszcza jeśli umieścisz je w jednakowych ramkach i zawiesić w równych odstępach od siebie. Zdjęcia możesz także wykorzystać w postaci foto obrazów. Modne jest także wieszanie samych wydruków np. na sznurkach, przypinając je małymi klamerkami.

Plakaty i grafiki zawsze będą w modzie. Ogrom wzorów sprawia, że nasze ściany mogą wyglądać naprawdę stylowo. Z łatwością można takie plakaty dopasować do wnętrza. Jeśli będę oprawione w fajne ramki to efekt będzie jeszcze lepszy.

Dekoracje XXL np. w postaci grafik mogą zajmować nawet całą ścianę. Jeśli tylko posiadasz własne zdjęcia w dużej rozdzielczości także możesz wykorzystać je w postaci wieloformatowych wydruków. Taki wielki obraz robi naprawdę niesamowite wrażenie.

Ekonomiczne wzorzyste tapety. Nawet nie wiesz jak rewelacyjnie potrafi się prezentować kawałek tapety oprawiony w ramkę. Rzecz jasna jeśli tylko ma ciekawy wzór. Często można na wyprzedaży kupić rolkę tapety za kilka złotych plus inwestycja w ramkę i niestandardowa dekoracja gotowa.

Tkanina jak obraz. To kolejna ciekawa propozycja. Naciągnięta na ramę obrazową, wzorzysta tkanina potrafi znakomicie ,,udawać” obraz. Jest tania do wykonania, a jednocześnie tworzy niesamowity efekt.

Nieśmiertelne lustra, zawsze są świetną dekoracją ściany. Te duże dodatkowo będą optycznie powiększać wnętrze. Zaś te mniejsze np. o nieregularnych kształtach, zawieszone na ścianie w większej ilości stworzą bardzo ciekawą kompozycję.

Klasyczna prosta półka, składająca się tak naprawdę z jednej lub dwóch długich, wąskich desek będzie doskonałym miejscem, na którym można postawić zdjęcia, plakaty i świeczniki. Co rusz możesz zmieniać ustawioną na niej kompozycję.

Własnoręczny projekt. Jeśli tylko masz trochę plastycznych zdolności możesz spróbować namalować na ścianie jakieś własne dzieło. Nie musi to być nic komplikowanego. Bardzo ładnie wyglądają własnoręcznie wykonane na ścianie napisy. Jeśli posłużysz się szablonami możesz stworzyć na ścianie efektowne graficzne dzieło.

Inspirujące deski, z których możesz stworzyć nietuzinkowy obraz. Drewniane deski można ciekawie pomalować, tak by zestawione razem stworzyły ciekawą kompozycję. Na deskach możesz tak namalować inspirujące Cię napisy. W dekoracji pustej ściany ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here