Bezpieczne szkło w dowolnym rozmiarze – gdzie zamówić?

0
1840

Planujesz zamówić szkło bezpieczne w niestandardowym rozmiarze? Twoim sprzymierzeńcem jest Internet. Istnieją w Polsce producenci, którzy oferują bezpieczne szkło na wymiar i dostarczają je do każdego zakątka w Polsce. Warto poznać korzyści tej usługi.

Potrzebujesz szyby wykonanej z bezpiecznego szkła, a może odpornego termicznie szkła kominkowego? Nie możesz znaleźć potrzebnego rozmiaru w zakładach szklarskich w swojej okolicy? Pamiętaj, ze szkło bezpieczne możesz zamówić przez Internet. I to w dowolnym wymiarze.

Szkło bezpieczne w dowolnym rozmiarze przez internet

Taką usługę online oferuje firma szklonawymiar.pl. Potrzebny rozmiar możecie ustalić z pomocą dostępnego konfiguratora. Najpierw wybieracie kształt. Dostępne są tafle prostokątne, owalne, w kształcie trapezu i trójkąta. Następnie wpisujecie szerokość oraz wysokość w cm lub jeszcze trzeci potrzebną długość (w przypadku szkła bezpiecznego w kształcie trapezu). Grubość tafli szkła jest uzależniona od wymiarów oraz od zastosowanej fazy, ale firma oferuje możliwość jej zmiany według własnego uznania.

Po wybraniu kształtu i wymiarów tafli przystępujemy do wyboru obróbkę. Firma oferuje szkło bezpieczne na wymiar szlifowane lub tafle bez szlifu. Dostępny w ramach usług dodatkowych szlif polerowany nadaje krawędziom obły kształt, dzięki czemu niweluje ryzyko skaleczenia. Następnie konfigurator pyta nas, czy w zamówionym szkle mają być wywiercone jakieś otwory. Może wybrać ilość otworów oraz przesłać plan ich rozmieszczenia w formie pliku z projektem.

Czy szkło bezpieczne jest hartowane?

Warto wiedzieć, że oferowane szkło bezpieczne na wymiar poddawane jest hartowaniu obróbką cieplną. Polega to na nagrzaniu szyby do wysokiej temperatury (ok. 660°C), przetrzymaniu do momentu zmiany wewnętrznej struktury szkła i szybkim schłodzeniu. Podczas procesu hartowania na powierzchni tafli wytwarzane są naprężenia ściskające, we wnętrzu zaś równoważące je naprężenia rozciągające. To właśnie naprężenia ściskające sprawiają, że szkło po zakończonym hartowaniu ma podwyższoną wytrzymałość.

A co ze szkłem kominkowym żaroodpornym?

W sklepie oferowane jest także żaroodporne szkło kominkowe Schott. Możesz je zamówić online na wymiar, a potrzebne parametry przesłać producentowi https://www.szklonawymiar.pl/konfigurator/szklo-na-wymiar/szklo-kominkowe. Taka szyba do kominka jest odporna na zmiany temperatury, zapewniając wygodne i bezpieczne miejsce do spędzania rodzinnych wieczorów przy kominku. Jest to specjalne, odporne termicznie szkło kominkowe wytrzymujące temperaturę do 800°C (podczas gdy domowe kominki nie przekraczają zwykle 400°C).

To szkło, które można wykorzystać także na wiele innych sposobów. Żaroodporna szyba przyda się jako pokrywa do grzejników, szyba do pokrywy w grillach kebabowych, suszarkach na podczerwień, jako pokrywa do reflektorów oraz wysokowydajnych reflektorów iluminacyjnych. Jego odporność termiczna jest bardzo wysoka, więc nie ma ryzyka pęknięcia szyby pod wpływem temperatury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here