Budowa spa w domu lub w hotelu – czy warto?

 

Czy warto zbudować spa w domu lub w hotelu? Na co zwrócić uwagę wybierając projekt? Jakie instalacje są najbardziej opłacalne? Jak zaaranżować przestrzeń relaksu? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym poradniku.

Wyjazdy do SPA stały się bardzo modną formą relaksu Polaków. Z tego powodu coraz więcej pływalni miejskich oraz hoteli inwestuje we własne centra SPA i baseny. Coraz popularniejsze staje się także domowe SPA z niedużym basenem oraz domową sauną. Jeśli należysz do grona osób, które rozważają budowę spa w domu lub w hotelu, z pewnością chciałbyś wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę i jakie instalacje się opłacą.

Budowa spa w domu i hotelu – wybór projektu i urządzeń

Planując budowę spa i wellness należy zwrócić uwagę na kilka głównych aspektów oraz wiele pomniejszych. Przede wszystkim trzeba wybrać miejsce na budowę basenu lub sauny, oddzielne miejsce na urządzenia, a także wykonać projekt architektoniczny. Następnie przychodzi czas na wybór urządzeń do spa w hotelu lub w domu, a ten jest naprawdę ogromny.

Zasadniczo nie różnią się one w zakresie działania niezależnie od tego, czy przeznaczone są do domu czy hotelu. – Różnica polega raczej na wielkości urządzeń do budowy spa oraz wyposażeniu – wyjaśnia specjalista z firmy Akvafalo Polska zajmującej się budową spa w domach o hotelach. – Urządzenia w spa hotelowym będą pracować codziennie przez kilkanaście godzin, budowa domowego spa nie wymaga wyposażenia tak wytrzymałego. Nie oznacza to jednak, że urządzenia do spa w domu nie muszą być sprawdzone i wykonane z dobrej jakości materiałów – dodaje.

Jak wybrać firmę do budowy profesjonalnego spa

Planując budowę spa w domu lub w hotelu pamiętajmy, żeby zlecić to specjalistom. Ogromne znaczenia ma doświadczenie wykonawcy. Sprawdźmy więc, jak długo dana firma buduje domowe spa, czy może pochwalić się realizacjami kompleksowych obiektów spa w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych. Mierzmy także siły na zamiary, czyli zamówmy projekt dopasowany do rzeczywistej przestrzeni, jaką dysponujemy i do naszego budżetu.

Ponadto planując budowę spa w hotelu lub w domu musimy wziąć pod uwagę upodobania użytkowników, czyli zapotrzebowanie na konkretne urządzenia (np. łaźnia parowa, tężnia solankowa, grota solna, wanna z hydromasażem, urządzenia do masażu wodnego itd.). Warto postawić na coś, czego nie oferuje konkurencja.

Budowa basenów, spa, centrów wellness

Budowa basenów, spa, centrów wellness – jaka firma?

Specjalistą w branży budowy spa/basenów jest Akvafalo. Firma realizuje zlecenia na budowę spa od A do Z. Wlicza się w to wykonanie koncepcji obiektu basenowego, SPA lub fontanny, dobór technologii i rozwiązań konstrukcyjnych, wykonanie wizualizacji projektu, opracowanie cennika łącznie z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń, a nawet weryfikacja projektów wykonanych przez inne firmy. Akvafalo zapewnia m.in. budowę basenów każdego rodzaju (klasyczne z płytkami lub mozaiką, stalowe, jednoelementowe niecki z tworzywa, wykładane folią).

Pełną ofertę oraz zdjęcia wykonanych obiektów znajdziecie na http://akvafalo-polska.pl/oferta/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here