Aranżacja biura w stylu industrialnym

0
1031

Styl industrialny, zwany też loftowym na dobre zadomowił się w polskich domach. Nic dziwnego – prezentuje się nowocześnie, inspiruje do działania i wnosi powiew świeżości do tradycyjnych wnętrz. Zdobył on serca młodych ludzi do tego stopnia, że coraz częściej przenika do świata biznesu, pojawiając się w biurach oraz innych budynkach użyteczności publicznej. Czym charakteryzuje się styl industrialny i jak wprowadzić go do swojego biura?

Styl industrialny – czym się wyróżnia?

Styl industrialny wyróżnia się unikalnym charakterem, surową elegancją oraz funkcjonalnością. Chociaż nie ma sztywnych ram, które go ograniczają i daje duże pole do popisu, charakteryzuje się kilkoma podstawowymi zasadami. Przede wszystkim odnajdzie się w dużych otwartych przestrzeniach. Wnętrza utrzymane w stylu industrialnym są otwarte, a na ścianach często znajdują się odkryte tynki – oczywiście wcześniej oczyszczone, a niekiedy nawet polakierowane. Wyeksponowane mogą być również inne materiały – odsłonięte cegły, krokwie dachowe, drewniane belki stropowe, metalowe drzwi czy nawet elementy instalacji. Wnętrza industrialne wyróżniają też wysokie sufity oraz duże okna. Do wydzielania konkretnych stref zamiast ścian, stosuje się płyty kartonowo-gipsowe, które nie sięgają do sufitu, podkreślając wolną przestrzeń. W pomieszczeniach w stylu loftowym dominują odcienie takie jak szarość, biel oraz czerń. Niekiedy są przełamane nieco intensywniejszym odcieniem – czerwienią, żółcią lub pomarańczowym. Czasami wystarczy pozostawić surową cegłę, aby nieco ocieplić chłodne wnętrze. Natomiast zdecydowanie warto unikać delikatnych, pastelowych barw – szczególnie fioletów, błękitów i róży.

Jak zaaranżować biuro w stylu industrialnym?

Co zrobić, jeżeli marzy nam się biuro w stylu industrialnym, ale nie dysponujemy pofabrycznym, przestronnym wnętrzem? Wystarczy postawić na dodatki, meble oraz dekoracje kojarzące się z tym stylem, aby osiągnąć pożądany efekt. Na ścianach można użyć specjalnych gładzi, które prezentują się jak surowy beton, lub po prostu pomalować je na biele lub szarości. Pożądane są klasyczne, zwisające żarówki, niczym bezpośrednio wyjęte z hali fabrycznej. Całą kompozycję uzupełni wyposażenie w stylu loftowym. Meble Mebelux – a szczególnie kolekcja NET – wyróżniają się prostą formą i konstrukcją, idealnie odnajdując się w industrialnych biurach. Dominują w nich naturalne odcienie drewna oraz metal. Ich geometryczne bryły, stonowane barwy oraz proste linie kojarzą się z miastem widzianym od góry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here