7 designerskich zegarów ściennych

Zegary ścienne to niemalże obowiązkowe wyposażenie mieszkań, biur i lokali usługowych. Pozwalają przede wszystkim sprawdzić, która jest godzina. Jednak to nie wszystko. Dzięki zegarom ściennym można również nadać charakteru pomieszczeniom. Dzisiaj dostępne są one w wielu intrygujących kształtach, dzięki czemu pełnią funkcję praktyczną i estetyczną. Prezentujemy 7 designerskich zegarów ściennych.

1. Zegar ścienny dla audiofila

Osoby, w życiu których muzyka odgrywa ważną rolę, starają się nią otaczać również w przestrzeni, którą zajmują. Oczywistym jest więc, że w ich mieszkaniach znajduje się sprzęt do odtwarzania muzyki, a także kolekcje płyt CD, DVD z koncertami, winyli. Okazuje się jednak, że można do wnętrza wprowadzić i inne elementy, które sprawią, że nabierze ono spersonalizowanego charakteru. Na stronie fabrykaform.pl/zegary-scienne znaleźć można zegar ścienny w kształcie płyty winylowej. Taki sprawdzi się idealnie w pokoju miłośnika muzyki.

Zegar ścienny dla audiofila

2. Zegar ścienny z kukułką

Zapewne dla większości z nas zegar kojarzy się z kukułką. Dawniej większość ją posiadała. Chcąc kupić zegar z kukułką można postawić na antyk lub klasyczny zegar w nowszym wydaniu, ale jest też rozwiązanie dla miłośników nowoczesnych rozwiązań z duchem tradycji. Można kupić prosty, minimalistyczny zegar z którego wyskakuje kukułka.

Zegar ścienny z kukułką

3. Zegar na ścianę dla ucznia

W pokoju ucznia, ale może i w gabinecie nauczyciela sprawdzi się zegar ścienny, który powstał w wyniku połączenia puszki – pojemnika na przybory do pisania, ołówka i linijki. Ostatni z elementów pełni funkcję wahadła. To zdecydowanie designerski, oryginalny zegar, który sprawdzi się w pokoju osób, które lubią przedmioty, które należy potraktować nieco z przymrużeniem oka.

Zegar na ścianę dla ucznia

4. Zegar ścienny – skrzydła ptaka

Zegar ścienny projektu francuskiego projektanta Philippe Starcka jest niemalże legendą. Ten minimalistyczny produkt stał się ikoną współczesnego wzornictwa. Formą zegar nawiązuje do rzeźby. To dwa czarne skrzydła potężnego ptaka. Nie ma w nim cyferblatu. Jedno skrzydło wyznacza godziny, a drugie – minuty. Warto wiedzieć, że prototyp zegara znajduje się w stałej ekspozycji Museum of Modern Art w Nowym Jorku.

Zegar ścienny – skrzydła ptaka

5. Zegar dla podróżnika

W biurach, które współpracują z zagranicą, ale także w domach podróżników sprawdzi się designerski szklany zegar, na który naniesiono grafikę z zarysem kontynentów. Ma też trzy mechanizmy, w zasadzie trzy osobne tarcze. Pozwalają prezentować aktualny czas w trzech regionach świata: w Europie, w Azji i w Ameryce.

Zegar dla podróżnika

6. Marmurowy zegar

Od dłuższego czasu modne we wnętrzach są marmurowe dodatki lub z tworzyw go imitujących. Świetnie wpisują się w nowoczesne, minimalistyczne, nieco surowe aranżacyjnie pomieszczenia. Warto szukając zegara na ścianę do tego typu wnętrza, postawić na marmur. Prosty cyferblat świetnie współgra ze złotymi wskazówkami.

Marmurowy zegar

7. Zegar ścienny z kalendarzem

Ostatnim z proponowanych designerskich zegarów ściennych jest nowoczesny model wzbogacony o kalendarz. Klasyczny cyferblat wypełniono o dodatkowe okienka, w których klapkowo zmienia się rok, miesiąc, dzień i dzień tygodnia. Tego typu zegar sprawdzi się zwłaszcza w biurze, ale i w pokoju nastolatka.

Zegar ścienny z kalendarzem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here