Przyjęcie w stylu letnim

Imprezę w tym stylu może być zorganizowany nawet w środku zimy, o ile wystarczy nam fantazji i odwagi, aby urządzić przyjęcie w stylu letnim. Zazwyczaj latem, korzystając z pogody bawimy się na świeżym powietrzu, zapraszając przyjaciół i rodzinę.

Radość letnich snów

Czemu ma służyć letnie przyjęcie w środku zimy? Aby odmienić nastrój, pocieszyć się i spędzić fantastyczny czas z najbliższymi! Przyjęcie powinno być zaplanowane z rozmysłem, aby oddało jak najwięcej z pięknej, letniej aury.

Pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl o przyjęciu letnim, to kwiaty, moc kwiatów! Muszą stać się one motywem przewodnim i zostać użyte w dekoracjach. Latem możemy wykorzystać żywe kwiaty, zerwane prosto z łąki, jednak zimą o nie znacznie trudniej, dlatego powinniśmy znaleźć sklep internetowy ze sztucznymi kwiatami, aby zaopatrzyć się w najlepsze kompozycje. Czy nie byłoby cudownie urządzać coroczne, letnie przyjęcie w środku zimy?

Dekoracje na letnie przyjęcie

Wśród ekonomicznych, niedrogich pomysłów na dekoracje są girlandy z kwiatów sztucznych, które możemy powiesić na suficie, tworząc wręcz bajkową atmosferę. Każdemu z gości można zaprezentować hawajski naszyjnik lub piękne wianki na głowę, co jeszcze bardziej podkreśli charakter przyjęcia i podniesie radosną atmosferę. Sztuczne kwiaty są świetne również dlatego, że można je przechowywać i wykorzystać więcej niż jeden raz.

Dekoracje na letnie przyjęcie

Ozdoby na stół i krzesła niech będą bajecznie kolorowe! Tu ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia. Niech zagoszczą piękne świece, kwiaty w szklankach, arbuzy, owoce, motyle i wiele innych, letnich dodatków! Barwna zastawa zachęci do jedzenia i rozmów.

Mniej formalne przyjęcie może być urządzone w formie „standing party” , czyli kameralne przyjęcie, podczas którego zostaje zaproszony muzyk, odbywa się koncert, a po nim wszyscy korzystają z otwartego bufetu częstując się pysznymi przekąskami i rozmawiając. Ta elegancka forma przyjęcia wywodzi się ze Szwecji i Anglii.

Przekąski i napoje

 Co podać na bajkowym, letnim przyjęciu? Nie może zabraknąć paluszków chlebowych owiniętych szynką parmeńską ze szczypiorkiem, zawijasków z cukinii wypełnionych serkiem śmietankowym, grzanek z pastą z awokado, bruschetty z pomidorków koktajlowych i cebuli, szaszłyków z kulek mozarelli i pomidorków cherry, kawałków soczystego kurczaka zawiniętego w ciasto francuskie, krewetek w maśle i niewielkich kokilek z sałatką warzywną.

Co do alkoholi, przyjęcie letnie powinno rozpoczynać się apertifem, czyli mocnym, wytrawnym winem, lub kieliszkiem szampana, by wznieść toast za tą wyjątkową okazję.

Źródła:

  1. http://www.odzyskaj.eu/latwe-kompozycje-z-kwiatami-sztucznymi [stan z 12-09-2018].
  2. http://www.blue-bell.pl/niestandardowe-dekoracje [stan z 10-09-2018].

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here