Blask i szyk w domu

Wiele mieszkań współcześnie urządzonych jest w stylu minimalistycznym. Popularne trendy skandynawskie stawiają na biel i naturalne drewno, ale ciekawie prezentują się wnętrza glamour. I choć opinie o tym charakterystycznym stylu są skrajne – od uwielbiania aż do oskarżenia o kicz, ale jedno jest pewnie, nie da się obok tak urządzonych przestrzeni przejść obojętnie. Przede wszystkim tu króluje blask, żywe kolory oraz charakterystyczne meble. Ma być po prostu na bogato.

Wyróżnij się blaskiem

W stylu glamour można urządzić całe mieszkanie lub też jeden pokój. Najczęściej jednak po ten rodzaj wystroju sięgamy wtedy, gdy mamy do dyspozycji większą przestrzeń. Dlatego też a takimi aranżacjami możemy się spotkać również w wyjątkowo klimatycznych hotelach. Glamour ma dawać efekt bogactwa, magii oraz barokowego przepychu, ale tak na prawdę znajdziemy tu eklektyczne połączenie różnych (czasem nawet wykluczających się) stylizacji. Ten swoisty chaos jednak się broni i zachwyca zestawieniem i matowych, i błyszczących faktur, intensywnymi deseniami z energetycznymi wzorami. Całość ma sprawiać wrażenie luksusu i niewątpliwie w przeciwieństwie do modnego minimalizmu jest niezwykle oryginalna.

Kolor, faktura, kształt

Wnętrza glamour zachwycają zaokrąglonym kształtami, lampami, które rozproszą światło szeregiem kryształów i oczywiście przykuwającymi oczy kolorami oraz miękkimi materiałami. Dominują przede wszystkim nasycone fiolety i róże, które bywają przełamane stonowaną szarością. Ta pewnego rodzaju równowaga pozwala łączyć różne palety barw, a przy okazji tonować nastrój także rodzajem materiałów. Warto intensywne kolory łączyć z beżami i zieleniami, a uzyskany efekt może być naprawdę zaskakujący.

Poza przykuwającym oko kolorem niezwykle ważnym elementem wystroju będzie światło. We wnętrzach glamour błyszczy niemalże wszystko – tkaniny, żyrandole z kryształami, dodatki w kolorach złota i srebra. Poza tym niezwykle często wykorzystuje się ogromne lustra w ozdobnych ramach. To idealny sposób, by rozjaśnić i powiększyć optycznie wnętrze oraz nadać mu niezwykle oryginalnego charakteru. Ten dodatkowo uzupełnią różnego rodzaju drobiazgi, ozdoby, wazony, patery. Glamour czerpie pełnymi garściami ze stylu barokowego. To tu dominują kontrasty, emocje oraz zmysłowość zamknięta w każdym detalu. Z tkanin najczęściej spotkamy się z pluszem i atłasem, które poza swoją ciężkością nadają niezwykle miękki klimat każdemu wnętrzu. I choć nie jest to styl dla każdego, to może podkreślić wyjątkowych charakter gospodarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here