3 sposoby na czystą podłogę

Mycie podłogi wielu z nas zalicza do nieprzyjemnych i czasochłonnych prac domowych. Nie da się jednak ukryć, że dzięki czystej i lśniącej podłodze, całe mieszkanie zyskuje na wyglądzie! Poznaj 3 sprawdzone sposoby na czystą podłogę – zarówno w domu, jak i w biurze.

Odpowiednie środki i sprzęt

Jeśli chcemy cieszyć się czystą, lśniącą podłogą, musimy przede wszystkim zainwestować w odpowiednie środki oraz sprzęt. Niezbędny będzie mop, ale również jakieś ściereczki, które świetnie się sprawdzą w przypadku wylanego napoju czy sosu. Dużą popularnością cieszą się ścierki z mikrofibry, które zbierają i zatrzymują w sobie brud, kurz i wodę. Niezbędny w każdym domu jest odkurzacz, jednak jak wiadomo – służy on do odkurzania, nie do mycia.

Na rynku dostępne są specjalne środki, które nie tylko czyszczą podłogi, ale również nadają im lekkiego połysku u świeżości. Raz w tygodniu warto zastosować taki preparat.

Wycieraczki wewnętrzne

Wycieraczki wewnętrzne świetnie sprawdzą się w przypadku biur, lokali, restauracji czy jakichkolwiek miejsc, do których często się wchodzi. Zbierają nie tylko kurz czy piasek, ale również błoto, śnieg i wodę – pozwalają na znaczne ograniczenie kosztów sprzątania. W miejscach publicznych przebywa sporo osób, nie ma więc nic dziwnego w tym, że ten brud po pewnym czasie bardzo szybko się roznosi. W prywatnych domach nie jest to tak wielkim problemem.

Ocet i gorąca woda

Skutecznym sposobem na czystą podłogę jest połączenie octu z gorącą wodą. Wystarczy wymieszać w wiadrze w równych proporcjach ocet i ciepłą wodę i normalnie umyć podłogę mopem. Dzięki kwasowości, która znajduje się w occie, usuniemy niewidoczny tłuszcz i brud zarówno z płytek, jak i paneli. Po przetarciu całej podłogi mieszanką, należy czynność powtórzyć, jednak tylko z ciepłą wodą. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych zapachów, jakie niesie za sobą ocet.

Jeśli nie posiadamy octu, możemy również zastosować pół szklanki mocnego alkoholu – działa w ten sam sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here