pokój dziecięcy

Aranżacja dziecięcego pokoju to ważny moment dla wielu rodziców. Jest to dość trudne zadanie, ponieważ dziecko z czasem zmienia się pod względem upodobań. Dlatego ważne jest, aby pokój był wyjątkowy, ale i na tyle uniwersalny, żeby podobał się maluchowi przez co najmniej kilka lat. W artykule znajdziesz 3 pomysły na pokój dziecięcy i ciekawe inspiracje z 2022 roku.

Co zrobić, aby pokój dziecięcy był uniwersalny?

Aranżacja pokoju dziecięcego w taki sposób, aby podobał się właścicielowi niezależnie od wieku, jest prostsza niż mogłoby się wydawać. Przede wszystkim: nie kieruj się stereotypami! Pamiętajmy, że nie każda dziewczynka lubi róż, a nie każdy chłopiec jest fanem samochodów.

Aby uniknąć takich wpadek, wystarczy zaaranżować pokój, nie wybierając na główny kolor różowego oraz nie dodawać elementów o kształcie kwiatów lub samochodów. Wybieraj odcienie uniwersalne, jak zieleń lub beż. Z kolei kupując dekoracje, postaraj się, aby były to przedmioty wielofunkcyjne i mogły posłużyć dziecku również do zabawy. Dobrze sprawdzą się w tym celu drabinki, namioty lub liny. Jeśli masz problemy z samodzielnym urządzeniem pomieszczeń, pokój dziecięcy zaaranżujesz z poradami z www.wnetrzeistyl.pl, gdzie możesz znaleźć wiele inspiracji.

3 pomysły na pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym można pozwolić sobie na kreatywne aranżacje. Trzeba najpierw zastanowić się, co w wieku dziecięcym nas fascynowało i jaki wystrój pomieszczenia najbardziej by nam odpowiadał. Oto kilka pomysłów na ciekawie udekorowane pokoje dla dzieci, które spełnią nie tylko rolę ładnego pomieszczenia, ale i świetnego miejsca do zabawy.

Leśna aranżacja pokoju dziecięcego

Chyba wielu z nas pamięta zabawę wśród krzewów i drzew i proszenie rodziców o pozwolenie na rozłożenie tam namiotu. Buszowanie tam przez całe dnie było często ważniejsze niż zjedzenie obiadu czy sen, nawet jeżeli to jedynie zarośla przy domu. Jak łatwo się domyślić, zaaranżowanie dziecięcego pokoju w ten sposób sprawiłoby pewnie przyjemność wielu dzieciakom. Wystarczy na jedną ścianę nałożyć fototapetę z egzotycznymi roślinami oraz wybrać meble z drewna lub bambusa. Jako dodatki można wykorzystać liny oraz drabinki.

Pomysł na pokój dziecięcy z mapą świata

Drugą aranżacją, jaka może zainspirować rodziców, jest pokój dla dzieci z mapą świata. W tej chwili jest to na tyle modna dekoracja do pokoju, że można ją dostać w wielu wersjach. Świetnym wyjściem, które zda egzamin także jako dodatek w pokoju nastolatka, jest korkowa mapa wieszana na ścianie. Zgrywa się z wnętrzami w różnym stylu oraz dzięki swej strukturze, daje dzieciom możliwość przypinania karteczek lub zdjęć. Mapa w pokoju dziecięcym może również pomóc maluchowi w nauce geografii i zachęcić do pogłębiania wiedzy.

Gwiazdozbiory w pokoju dziecięcym

Pewnie wielu z nas w okresie dziecięcym interesowało się kosmosem i próbowało zrozumieć, jak wielki jest otaczający nas świat. Książki o gwiazdozbiorach mogły przybliżyć nam pewne informacje, ale to wciąż było zbyt mało. Teraz jako rodzice zdarza się, że zapominamy o tym, jak rozwiniętą wyobraźnię mają dzieci. Wystarczy przykleić tapetę lub pomalować sufit pokoju dziecięcego tak, by wyglądał jak nocne niebo, by poczuły się jak na innej planecie. Jako dodatkowy element można wybrać białą lampę w kształcie kuli, aby pełniła rolę księżyca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here