Umeblowanie pokoju dziecięcego

Pokój dziecka powinien być nie tylko miejscem, w którym będzie ono spało czy odrabiało lekcje. Przede wszystkim musi stanowić jego własną przestrzeń, dostosowaną zarówno do wieku, jak i charakteru oraz upodobań. Powinno to być miejsce, które pozwoli dziecku na rozwijanie się, ale również swoisty azyl, w którym bezpiecznie i spokojnie odpocznie. Jak zatem umeblować ten pokój, żeby był idealny?

Jasno i przestronnie

Pokój dziecka w naturalny sposób wypełnia się kolorowymi przedmiotami. Książki, komiksy, zabawki, pamiątki i dziecięce skarby samoistnie do niego wkraczają, sprawiając, iż nabiera on barw i życia. Dlatego, aby nie wywołać poczucia przytłoczenia, podczas urządzania pokoju dla dziecka dobrze jest ograniczyć kolorystykę ścian i mebli do jednej czy dwóch głównych barw. Może to być na przykład połączenie jasnego drewna z bielą lub pastelami, ewentualnie zaakcentowane dodatkami i drobnymi motywami w bardziej intensywnym odcieniu.

Jasne meble dla dziecka optycznie powiększają nawet małe pokoiki, które w innym przypadku poprzez natłok zabawek i pamiątek stałyby się „ciemnymi dziuplami”. Barwy te są też z reguły bardziej optymistyczne, a przecież nikt z nas nie chciałby, aby jego dziecko chodziło zasmucone i przygnębione.

Naprzeciw oczekiwaniom rodziców wychodzą producenci mebli. Jednym z przykładów ciekawych dziecięcych łóżek jest nowoczesny projekt Mun, dostępny w salonach Euforma. Połączenie brzozowego drewna i bieli idealnie wpasowuje się w nurt jasnych kolorów, a intrygująca forma symbolizuje księżyc i noc. W takim łóżku bez wątpienia każde dziecko z chęcią będzie spać albo bawić się, wyobrażając sobie, iż to nie tylko miejsce odpoczynku, ale na przykład księżycowy statek.

Wiele schowków

Jak już zostało wspomniane, pokoje dziecięce szybko wypełniają się zabawkami i innymi przedmiotami osobistymi. Jednak aby wszystkie one nie leżały na podłodze albo nie zajmowały łóżka, muszą mieć swoje wyznaczone miejsca. Dlatego dobrze jest już na początku zainwestować w regał, który pozwoli na schowanie części ulubionych przedmiotów, a wyeksponowanie innych.

Wyszukując salon meblowy w Katowicach, odnajdziemy sklep Euforma, który oferuje Raj – regał idealny dla dziecka. Wśród modułowych szafeczek i półeczek bez wątpienia uda się schować wszystkie skarby, a z kolei większe przestrzenie pozwolą na umieszczenie telewizora czy wieży.

Miejsce do nauki

Dziecko powinno mieć w swoim pokoju także strefę nauki. Wiadomo, że odrabianie lekcji, kiedy w zasięgu wzroku jest telewizor, nie może być efektywne, dlatego warto oddalić go od biurka i tak ustawić, aby ekran nie przyciągał wzroku i nie kusił rozrywką. Dobrze jest też zadbać o to, aby biurko było wygodne i zarazem funkcjonalne, a także odpowiadało gustowi dziecka. Z pewnością wtedy łatwiej będzie zachęcić malucha do nauki.

Przykładem takiego projektu jest Fuss – biurko nawiązujące do modułowych mebli, takich jak regał Raj. Ma ono kilka schowków, w których zmieszczą się książki i przybory szkolne, a jego nowoczesny wygląd i możliwość dostosowania kolorystyki sprawiają, że idealnie dopasowuje się do wystroju całego pokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here