Rolety - perfekcyjna ozdoba dla okien

Zastanawiasz się, w jaki sposób poradzić sobie z wiecznie oślepiającym Cię słońcem? Lubisz ucinać sobie drzemkę popołudniową, ale nie potrafisz zasnąć, kiedy jest jasno? A może obawiasz się, że rolety nie będą się dobrze prezentować? Jeśli któraś z odpowiedzi brzmi “tak”, to czeka na Ciebie kilka ważnych informacji!

Jakie korzyści płyną z posiadania rolet?

Niezależnie od tego, czy po prostu lubisz, kiedy w pokoju panuje półmrok, czy Twój tryb życia wymaga od Ciebie snu i odpoczynku w porach, w których słońce znajduje się wysoko na niebie, możesz zainwestować w rolety, których kupno niesie za sobą liczne korzyści. Pomagają one odizolować wpadające przez okno promienie słoneczne, uniemożliwiające sen, odpoczynek, czy oglądanie filmów. Rolety są również nieocenione w porze nocnej – ograniczają blask nie tylko księżyca i gwiazd, ale także okolicznych latarni, bilbordów czy witryn sklepowych. Są idealnym zakupem w przypadku osób, które potrzebują popołudniowej drzemki z powodów zdrowotnych. Cierpiący na migrenę z przyjemnością odizolują się od zadających ból promieni słonecznych w trakcie swojego wypoczynku. Rolety można dobrać pod każdy typ okna, niezależnie od tego, czy jest ono dachowe, klasyczne, czy ze skrzydłami. Mamy możliwość zamówienia zarówno gotowych produktów, jak i takich na wymiar, które pasować będą do okien o niestandardowych kształtach. Rolety mogą zakrywać okna, ale także drzwi balkonowe czy świetliki. Dostępne są w wielu kolorach i wariantach, co pozwala każdemu wybrać odpowiedni dla siebie model. 

W jaki sposób przebiega montaż rolet?

Rolety można zainstalować zarówno w domu, jak i w mieszkaniu. Występują w dwóch wariantach montażowych – mogą być instalowane wewnątrz budynku lub na zewnątrz. Przed podjęciem decyzji, które są najlepsze do Twoich okien, warto przeanalizować kilka aspektów. Instalacja rolet wewnętrznych jest łatwiejsza i tańsza od montażu tych zewnętrznych. Jeśli decydujemy się na rolety wewnętrzne, montowane w środku pomieszczenia, możemy zainstalować je sami, bez niczyjej pomocy. Większość z nich montuje się przy pomocy samoprzylepnych pasków do ramy umytego wcześniej okna.

Jeśli wybieramy rolety zewnętrzne, warto skorzystać z pomocy fachowca. 

Wśród dostępnych opcji rolet wewnętrznych wyróżnić można rolety dzienne i nocne. Różnią się od siebie gęstością materiału, co wpływa na poziom zaciemnienia pokoju. Rolety tworzone są z różnych materiałów, niektóre zaś występują w formie żaluzji. Te ostatnie zapewniają łatwiejsze stopniowanie poziomu zaciemnienia pomieszczenia. Spośród dostępnych żaluzji można wybrać takie, które rozwija się ręcznie, przy pomocy sznurka, działające na zasadzie kołowrotka, jak i rolety elektryczne, niewymagające manualnej obsługi, a jedynie pilota. Rolety wyposażone są w prowadnice, uniemożliwiające skręt i wygięcie materiału, te elektryczne mają także opcję automatycznego wyłączenia się po rozwinięciu na pełną długość. Każdy znajdzie dla siebie roletę idealną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here