Taras z desek kompozytowych

Sezon ogrodowy właśnie się rozpoczął, a my już planujemy biesiady grillowe w gronie najbliższych. Przydomowa przestrzeń zachęca do spędzania czas na świeżym powietrzu, warto zadbać o taras, na którym ustawimy wygodne meble do wypoczynku. Jaki taras sprawdzi się najlepiej na niezadaszonej przestrzeni? Przedstawiamy deski kompozytowe, które do złudzenia przypominają naturalny parkiet drewniany.

Kompozyt odporny na niekorzystne warunki

Nie ma wątpliwości, że użyte deski tarasowe mają być najlepszej jakości. Muszą być odporne nie tylko na intensywną eksploatację, ale również panujące na zewnątrz warunki. Deski kompozytowe są optymalnie trwałe, destrukcyjnie nie działa na nie deszcz, wiatr, promienie słońca, ani ujemne temperatury. Co więcej, kompozyt nie wypacza się, nie odbarwia, nie rysuje ani nie pęka. Do tego jest antypoślizgowy i nie nagrzewa się. Z powodzeniem przetrwa wiele sezonów w ogrodzie, do tego nie wymaga żadnych prac renowacyjnych. Właśnie tym różni się od naturalnego drewna, które należy dodatkowo zabezpieczać, konserwować i odnawiać praktycznie co rok.

Warto również dodać, że taras kompozytowy jest niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości, wystarczy umyć go mopem, wodą z dodatkiem uniwersalnego płynu.

Deski kompozytowe a styl aranżacji ogrodu

Taras z desek kompozytowych jest na tyle uniwersalny, że pasuje do każdego stylu. Sprawdza się w ogrodach klasycznych, ale pięknie uzupełnia też ogrody retro, skandynawskie, nowoczesne czy te urządzone w stylu loftowym. Inwestorzy mogą dobierać je według preferowanej wielkości oraz koloru, tworząc harmonijną całość w ogrodowej przestrzeni.

Taras, który stworzysz samodzielnie

Deski kompozytowe są znacznie tańsze, aniżeli naturalne deski na taras, ale jednocześnie wykazują doskonałą jakość. Co więcej, z powodzeniem można stworzyć z nich taras samodzielnie, nawet bez doświadczenia czy specjalistycznej wiedzy. Deski kompozytowe spina się na specjalnym stelażu, a ich łączenie jest banalnie proste. Dzięki temu oszczędza się nie tylko na samym materiale, ale również „robociźnie”.

Czy wiesz, że…

To właśnie kompozytowe deski tarasowe wybierane są jako materiał na przestrzeń niezadaszoną najczęściej. Inwestorzy doceniają ich zbliżony do naturalnego parkietu wygląd, dzięki czemu całość tworzy naprawdę przytulny klimat. Z drugiej strony ogromną zaletą jest trwałość kompozytu i jego pozytywne właściwości, dzięki którym korzystanie z tarasu bez dachu staje się naprawdę bezproblemowe. Jeden dzień wystarczy, byś samodzielnie stworzył taras ogrodowy z desek kompozytowych i mógł korzystać z niego w pełnym komforcie przez długie lata. To doskonała alternatywa dla naturalnego, ale bardziej wymagającego drewna. To też opcja budżetowa, jeśli uwzględnimy inne materiały na taras, jak naturalny kamień, a nawet mrozoodporne płytki. Inwestycja w kompozyt jest zbliżona do tej, jaką trzeba zrealizować w celu stworzenia tarasu z kostki brukowej, jednak nie da się ukryć, że lepszy wizualnie efekt klimatycznego ogrodu uzyskuje się, wybierając deski kompozytowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here