Projekty domów – jak wybrać najlepszy?

Gotowy projekt domu to najczęściej spotykany wybór wśród polskich inwestorów. W związku z dużym popytem, na rynku operuje wiele firm, które zajmują się sprzedażą tego typu rozwiązań. Sprawdźmy więc jak wybrać najlepszy.

Gdzie szukać projektów?

Zdecydowanie największy wybór gotowych projektów znajdziemy w internecie. Gdyby połączyć katalogi kilku największych sprzedawców uzyskalibyśmy ofertę liczącą kilkadziesiąt projektów domów. Portale zajmujące się tym rodzajem działalności skupiają architektów i projektantów, którym nie opłaca się działać na własną rękę. Różnorodność asortymentu idzie w parze z atrakcyjnymi cenami oraz gwarancją odpowiednio wysokich standardów, które są takie same dla każdej pojedynczej propozycji. Oczywiście możemy też wrócić do korzeni i zaznajomić się z tym, co do zaoferowania mają większe i mniejsze biura projektowe oraz pracownie architektoniczne. Mniejszy dostawca to szansa na większą indywidualność, która jednak może się wiązać także z wyższą ceną. Innym dobrym sposobem poszukiwań jest odwiedzanie targów branżowych.

Jak znaleźć projekty ładnych i tanich domów?

Poruszając temat gotowych projektów, nie sposób pominąć tematu finansowego. Większość inwestorów decyduje się na takie rozwiązanie głównie ze względu na oszczędności, jakie ono przynosi. Powstaje jednak pytanie, jak w całej masie podobnych projektów znaleźć taki, który będzie zarówno atrakcyjny wizualnie, jak i cenowo? Znowu powracamy do portali internetowych. Są one wyposażone w bardzo dokładne narzędzia ułatwiające nawigację na stronie. Dzięki temu, w precyzyjny sposób możemy nakreślić swoje oczekiwania i możliwości finansowe i po paru chwilach skupić się na części oferty skrojonej idealnie pod nas. Wystarczy, że sprawdzisz chociażby tę stronę https://pracownia-projekty.dom.pl/domy_ladne_i_tanie_w_budowie.html. Warto pobawić się suwakami i spędzić trochę czasu nad konfiguracją, ponieważ, jak wiadomo, projekty domów są dość złożone, a odpowiednie ustawienie odpowiednich parametrów może sprawić, że odnajdziemy taki dom, który mógłby wydawać się całkiem poza naszym zasięgiem.

Projekty rezydencji z basenem – ile kosztują?

Takim pozytywnym zaskoczeniem może być np. projekt rezydencji i to z basenem. Wbrew pozorom, sam projekt, szczególnie jeśli trafimy na promocję, swoją ceną nie odbiega znacznie od propozycji z innych kategorii. Już za około 2 tys. złotych możemy się cieszyć imponującym projektem, który zadowoli nawet bardziej wymagających inwestorów. Natomiast górna granica to około 10 tys. złotych. Na ostateczny koszt wpływ ma wiele zmiennych – powierzchnia użytkowa i powierzchnia basenu, rozmiar działki, ilość pięter, garaż, podpiwniczenie, a także stylistyka, w jakiej utrzymany ma być budynek itp. Ogólna zasada jest prosta – im więcej do uwzględnienia, tym więcej będziemy musieli zapłacić.

Ile zapłacimy za projekty domów?

Jak widać na podstawie opisanego przykładu z rezydencją z basenem, ceny charakteryzują się dość dużym rozstrzałem. Najtańsze propozycje, przy specjalnych obniżkach związanych z akcjami promocyjnymi, to nawet niewiele ponad tysiąc złotych. Oczywiście nie spodziewajmy się w tym segmencie ultranowoczesnego designu, gigantycznej przestrzeni użytkowej, czy rozwiązań typu premium. Proporcjonalnie do wielkości przewidzianego budżetu wzrasta ilość dostępnych ofert, a wraz z nimi ilość udogodnień, sprytnych rozwiązań i nietuzinkowego wzornictwa.

W ostatnich akapitach zajmowaliśmy się jedynie tym, co są nam w stanie zaoferować najpopularniejsze portale. Jeden z nich znajdziesz pod tym linkiem https://pracownia-projekty.dom.pl/. A jak ma się rzecz z projektami robionymi na zamówienie od podstaw? Tu stawki są o wiele wyższe. W zależności od renomy zleceniobiorcy trzeba być gotowym na wydatek rzędu 150-250 zł za metr kwadratowy. Przy 150 metrach, jak łatwo policzyć, widełki obejmują zakres 20 – 40 tys. złotych. Trzeba przyznać, że jest to niebagatelna suma i zadać sobie pytanie, czy warto płacić kilkukrotnie więcej. Oczywiście na końcu wszystko sprowadza się do preferencji, więc jeśli zależy nam na projekcie skrojonym na miarę, musimy przygotować się na większą inwestycję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here