Płytki w jodełkę – elegancka awangarda

W obecnych czasach prawie każdy pragnie stworzyć wnętrze, które będzie odzwierciedleniem jego gustu i upodobań; pomieszczenia, które będzie niejako manifestem jego indywidualnego „ja”. Z tego też powodu podczas aranżacji mieszkania, wielu ludzi szuka coraz to nowszych inspiracji. Jedną z nich jest zyskująca na popularności jodełka.

Rodzaje wzorów w jodełkę

Jodełka to symbol wysublimowanego smaku – nie tylko w dziedzinie aranżacji wnętrz, ale również w przemyśle modowym. Klasyczny wzór francuski posiada jodełki przecięte pod kątem 45 stopni, które po złożeniu tworzą kąt prosty (innym rodzajem jest jodełka węgierska, której przecięcia mają 60 stopni, a połączone tworzą kat 120 stopni).

Jodełka – zalety płytek ceramicznych

Francuski styl rozpowszechniony przez Skandynawów przeżywa obecnie swój renesans, a prostokątne płytki przecięte ukosem u krótszego boku są prawdziwym hitem – https://www.paradyz.com/produkty/plytki-w-jodelke. Wielką zaletą płytek ceramicznych w jodełkę jest ich uniwersalność – nadają się zarówno do łazienki, jak i kuchni czy salonu. Jeśli pragniemy, aby pomieszczenie zyskało na oryginalności, ten atrakcyjny motyw geometryczny będzie strzałem w dziesiątkę.

Prócz niepodważalnych walorów estetycznych, jodełka jest formą niezwykle funkcjonalną. Dlaczego? Po pierwsze tego typu płytki potrafią zamaskować pewnie niedoskonałości, jak chociażby nierówne kąty ścian. Po drugie umiejętne, pionowe zastosowanie jodełki pozwala na optyczne powiększenie wnętrza.

Uniwersalność jodełki

Płytki ceramiczne typu jodełka można używać na ścianie lub na podłodze – tu i tu będą wyglądać znakomicie. Jodełkowa ceramika świetnie prezentuje się przede wszystkim w łazience – poniekąd wprowadza elegancki sznyt, ale z pewną nutą awangardy i nonszalancji. Z kolei jasne płytki tworzą wyjątkową całość w połączeniu z ciemnym marmurem, drewnem lub złotem – są to kontrasty tworzące niepowtarzalny charakter pomieszczenia.

Płytki w jodełkę to bardzo modne rozwiązanie, nad którym warto zastanowić się podczas aranżacji mieszkania. Bez względu na to czy mówimy tutaj o przestronnych wnętrzach, czy nieco mniejszych pomieszczeniach – dzięki jodełce każde z nich stanie się na swój sposób wyjątkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here