Nowoczesne okładziny ścienne ze szkła - pomysły aranżacyjne

Okładziny ścienne to rozwiązanie, której coraz śmielej wchodzi do polskich domów. Kiedyś szkło zarezerwowane było tylko do łazienki, ewentualnie kuchni, obecnie można spotkać je w całym domu, w salonie czy sypialni. Szklane okładziny preferowane są w mieszkaniach urządzonych w stylu nowoczesnym, industrialnym którego właściciele nie boją się nowych, innowacyjnych rozwiązań. Szkło na ścianach może występować w wersji tradycyjnej, lśniącej, może być matowe, satynowe, mleczne lub piaskowe. Okładziny ścienne mogą być w formie paneli, szklanych kafli lub mozaiki.

Okładziny ścienne ze szkła – zalety

Szklane okładziny ścienne mają wiele zalet, które wyróżniają je na tle innych rodzajów dekoracji ściennych. Po pierwsze, szkło jest łatwe do czyszczenia. Gładka powierzchnia nie pozwała na wniknięcie zanieczyszczeń ani tłuszczu, wystarczy wytrzeć je wilgotną ściereczką, ewentualnie płynem do szkła i powierzchnia znów jest idealnie czysta. Szkło, mimo że z pozoru wydaje się kruche i delikatne, jest wytrzymałe i odporne na uszkodzenia i wilgoć.

Oczywiście trzeba wybrać odpowiednią grubość i rodzaj szkła. Szkło przeznaczone na okładziny ścienne jest zawsze hartowane, dzięki temu jest odporne na uderzenia, naprężenia i wysoką temperaturę. Dostępne na rynku panele czy okładziny ścienne występują w wielu kolorach, można zamówić szkło z dowolnie wybranym nadrukiem.

Okładziny ścienne – nowoczesne aranżacje

Okładziny ścienne są najczęściej wybierane do kuchni, w miejsce między blatem a szafkami. Idealnie gładka powierzchnia szkła czyni kuchnię nowoczesną i oryginalną. Panele kuchenne mogą być przezroczyste, kolorowe, z nadrukowaną grafiką oraz wykonane ze szkła mlecznego, dzięki temu można wybrać wzór idealnie pasujący do pozostałego wystroju.  Szkło w kuchni łatwo wyczyścić, nie powstają na nim trwale plamy, ponieważ jest łatwe do czyszczenia. Odpowiednio dobrane, nadaje kuchni energii, ożywia ją i rozświetla.

Ale okładziny ze szkła nie występują tylko w kuchni. Są również często wybierane do łazienek. Dzięki odporności na wilgoć sprawdzają się tam doskonale. Podobnie jak w kuchni, są łatwe do zachowania w czystość, sterylne i nowoczesne, sprawiają wrażenie lekkości. Coraz więcej ludzi montuje okładziny ścienne w sypialniach, korytarzach czy salonach. To nowoczesne rozwiązanie zdobywa coraz więcej zwolenników, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Panele szklane są idealnym rozwiązaniem, które pozwoli odświeżyć wnętrze, nadać mu niecodziennego charakteru. Szkło w salonie warto umieścić na jednej ścianie lub jej fragmencie. Jeżeli będzie miało nadrukowaną grafikę, zastąpi obraz, będzie dekoracją nowoczesnego wnętrza. Grafikę można dopasować do charakteru salonu, można wybrać motyw roślinny, geometryczny czy relaksujący krajobraz.

Coraz częściej między pomiędzy taflami szkła  umieszcza się tzw. wstawki, np. z tkaniny, siatki metalowej, czy kolekcji znaczków lub innych zbiorów właściciela. Dzięki temu salon nabiera oryginalnego charakteru, jest jedyny w swoim rodzaju.  Szklane ozdoby na ścianach prezentują się elegancko, a przy okazji są wygodne, w przeciwieństwie do innych materiałów, nie wymagają odnawiania, malowania czy wymiany. Równie doborze szklane panele sprawdzą się w sypialni. Na głównej ścianie można umieścić szkło z ulubionym widokiem, zdjęciem czy grafiką, która sprawi, że sypialnia będzie mieć niebanalny charakter.

Okładziny ścienne coraz chętniej wkraczają do mieszkań. Mają wiele zalet, dobrze dobrane pasują niemal do każdego wnętrza.

Więcej inspiracji na nowoczesne okładziny ścienne ze szkła znajdziecie na: https://www.szyby-dekoracyjne.pl/project/okladziny-scienne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here