Stół idealny do pokoju gościnnego

0
1912

Wybór mebli do konkretnego pomieszczenie może okazać się nie lada wyzwaniem. Ekscytacja z faktu zmiany wyposażenia często ustępuje niepewności co do wyboru konkretnego modelu. Stół to miejsce, przy którym spędzamy sporo czasu z rodziną lub znajomymi. Dlatego wybierając ten element wyposażenia pokoju, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Postaramy się omówić je szczegółowo.

Jaki kształt stołu wybrać?

W ofertach firm zajmujących się sprzedażą mebli możemy najczęściej znaleźć stoły kwadratowe, prostokątne oraz okrągłe. Stoły kwadratowe są przeważnie nierozkładane. Standardowo są w stanie zmieścić 2-4 osoby. Kwadratowy stół może być idealnym rozwiązaniem dla niewielkiego pomieszczenia. Jeśli jednak planujemy zasiadać do stołu w większym gronie, to dużo lepszym rozwiązaniem będzie model rozkładany.

Stół prostokątny to tzw. klasyka gatunku. Ten typ sprawdza się zarówno w salonach, jak i pokojach gościnnych. Co ciekawe na rynku dostępne są także stoły prostokątne dla dwóch osób. Spektrum rozmiarów jest w tym przypadku bardzo szerokie. Jeżeli kupujemy stół do niewielkiego pomieszczenia, to optymalnym wyborem będzie model rozkładany. Na co dzień nie będzie zajmował dużo miejsca, a od święta pomieści wszystkich naszych gości.

Ciekawą alternatywą może okazać się okrągły stół. Przy tego typu stole mieszczą się przynajmniej cztery osoby. Oczywiście im większy rozmiar, tym więcej osób może komfortowo usiąść przy stole. Tego typu meble świetnie sprawdzają się we wnętrzach o średniej wielkości. Często są wybierane do salonów, w których znajduje się półokrągły wykusz ścienny.

Jaki rodzaj stołu wybrać?

Wśród najbardziej popularnych rodzajów stołów możemy wyróżnić stół rozkładany, nierozkładany, barowy oraz wyspę kuchenną. Dwie ostatnie opcje doskonale sprawdzają się w salonie z aneksem kuchennym. Wybierając stół do pokoju, stajemy przed dylematem, czy kupić stół rozkładany, czy nierozkładany. Stół nierozkładany charakteryzuje się większą stabilnością. Jest też tańszą opcją. Doskonale sprawdzi się w pokojach, w których nie ma potrzeby zmiany wielkości blatu. Jeśli jednak stół ma być też miejscem biesiadowania w gronie rodziny lub znajomych, to warto zdecydować się na model rozkładany. Dzięki temu na co dzień będzie idealnie uzupełniał wnętrze pomieszczenia, a przy specjalnych okazjach ukazywał swój największy atut, czyli dużą powierzchnię blatu.

Jaką stylistykę stołu wybrać?

Stoły do pokoju występują w szerokiej gamie stylistycznej. Wybór konkretnego modelu na podstawie jego designu bywa czasem trudny. Aby ułatwić sobie zadanie, warto zastanowić się w jakim stylu urządzony jest pokój, w którym ma stanąć nowy stół. Pamiętajmy, że stylistyka pomieszczenia powinna być spójna. W przypadku nowoczesnego wnętrza świetnie sprawdzi się stół z blatem laminowanym lub lakierowanym na wysoki połysk. W przypadku ciemnych mebli nie trzeba decydować się wyłącznie na czarny stół. Równie dobrze w takiej stylistyce odnajdzie się stół lakierowany na biało lub będący połączeniem szkła i metalu. Wybór właściwej stylistyki i kolorystyki jest równie ważny, co odpowiedni kształt i rozmiar.

Odwiedzając sklep meblowy, warto pamiętać o powyższych wskazówkach. Dzięki temu decyzja dotycząca wyboru stołu do pokoju okaże się dużo łatwiejsza i bardziej przemyślana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here