Narożniki do salonu

Wybór mebla, który pozwoli nam osiągnąć relaks po pracy, a naszym gościom da komfort w trakcie przyjacielskiej wizyty u nas, nie jest sprawą prostą. Jednak po uwzględnieniu kilku rad będzie nam łatwiej podjąć tę decyzję.

Sofy, kanapy, wszelkie meble tapicerowane do salonu powinny pasować do niego wielkością, aby nie powodować u użytkowników poczucia przytłoczenia. To jasne, że gdy nasz salon nie jest bardzo przestronny, warto wykorzystać róg tego pomieszczenia i mebel umieścić właśnie w nim, pozostawiając na środku miejsce na odpowiedni stolik, stojącą lampę i inne przydatne elementy.

Jaki wybrać narożnik do salonu?

Wiedząc już, że narożniki do salonu sprawdzą się u nas najlepiej, mamy prawo zastanawiać się nadal, jaki narożnik pomoże nam uzyskać stan komfortu, na którym zależy nam najbardziej. Nie chcemy przecież niewygodnego mebla, którego używanie skończy się dla nas drętwieniem karku lub uciskiem ciała pod kolanami.

Istnieje dobre rozwiązanie

Jeśli wciąż zastanawia nas, jak pogodzić fakt, że narożnik w salonie powinien być wygodny dla każdego członka rodziny lub gościa, z tym że każdy z nich jest innego wzrostu i potrzebuje mebla o innej głębokości, to nasze wahania są już zbędne. Narożniki z regulowanymi zagłówkami pozwolą każdemu dopasować podparcie głowy do swoich rozmiarów, oprzeć się wygodnie i skupić na miłej rozmowie, albo piciu kawy, bez fizycznych dolegliwości jako objawów dyskomfortu.

Głębokość narożnika ma znaczenie

Narożniki do salonu, które dostosowują się do użytkowników w kwestii oparcia głowy, to nie jedyne udogodnienie, na jakie można liczyć, wybierając odpowiedni mebel do naszego domu, czy mieszkania. Powinniśmy wziąć pod uwagę także narożniki z elektrycznie wysuwanym siedziskiem. To świetna koncepcja, która pozwala nam regulować głębokość siedziska, decydując, czy chcemy mieć stopy oparte o podłogę, a może wolimy nogi trzymać poziomo w pozycji większego relaksu.

Wygoda przede wszystkim

Jak więc widzimy, konstruktorzy mebli zaszli daleko w dziedzinie dopasowania tych wyrobów do potrzeb każdego użytkownika. I słusznie! Większe dopasowanie to lepsze samopoczucie. Dość tylko wspomnieć, że gdy staramy się ręcznie wysunąć siedzisko narożnika i pochylamy się, podnosząc je jednocześnie za krawędź, na nasz kręgosłup lędźwiowy działa siła kilkudziesięciu kilogramów!

Nowoczesne rozwiązania dla zdrowia

Wiedzą o tym osoby, cierpiące na dyskopatię, które muszą powstrzymać się od dźwigania nawet niewielkich ciężarów. Trudno nie docenić, jak wielkim udogodnieniem jest wtedy dla nich elektrycznie wysuwane siedzisko narożnika, którym można sterować bez większego wysiłku, nie zmuszając kręgosłupa do wyczerpującej, nadmiernej pracy.

Artykuł powstał przy wsparciu i inspiracji sklepu meblowego Meble-Bogart.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here