bezrobotny

Dotacje dla bezrobotnych zostają rozdzielone przez powiatowe Urzędy Pracy. Jednak nie każdy może z nich skorzystać. Zastanawiasz się, dlaczego to właśnie ciebie spotyka nieszczęście związane z utratą pracy – lub już jesteś w takiej sytuacji. W takim przypadku możesz rozważyć założenie własnej firmy jednoosobowej. Pieniądze na start możesz dostać od państwa w ramach dotacji dla bezrobotnych. Sprawdź, w jaki sposób zdobyć pieniądze w ten sposób. Do wzięcia jest sześciokrotność przeciętnego wynagrodzenia. Jest to maksymalna kwota którą można otrzymać w ramach dotacji dla bezrobotnych. Sprawdź, kogo ona dotyczy.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/dotacja-dla-bezrobotnych/

Dotacje dla bezrobotnych na założenie własnej działalności

Z pewnością zastanawiasz się kogo obowiązują takie jednorazowe dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej? Przede wszystkich musi być to: osoba bezrobotna, po szukająca pracy nie pozostających w zatrudnieniu lub nie wykonująca innej pracy zarobkowej, osoba, która jest absolwentem Centrum Integracji Społecznej, klubu Integracji Społecznej. Na tym jednak nie koniec. Jednocześnie musimy spełniać także inne narzucone warunki. Do nich należą przede wszystkim brak prowadzenia działalności gospodarczej rok przed złożeniem wniosku o dotacje, brak kartoteki przeciwko obrotowi gospodarczemu przez okres dwóch lat oraz brak złożenia wniosku do innego urzędu pracy.

Przez okres roku, czyli 12 miesięcy przed złożeniem wniosku o dotacje Nie odmówiliśmy propozycję odpowiedzi niego zatrudnienia, innej pracy zarobkowej, szkolenia, stażu, wykonywania prac interwencyjnych lub robót publicznych odczytasz uczestnictwa w programie internalizacji i integracji

Szanse na dotacje mamy jeśli nie otrzymaliśmy już z funduszu pracy bezzwrotnych środków na start firmy czy też nie przystąpiliśmy do spółdzielni socjalnej.

Wniosek o dotacje dla bezrobotnych

Wniosek Musimy złożyć w odpowiednim Powiatowym Urzędzie Pracy. Warto jednak najpierw zadzwonić do tego urzędu oraz sprawdzić czy mają w tej chwili pieniądze na jednorazową dotacje dla bezrobotnych. Należy również poprosić o wewnętrzny regulamin z kryteriami przyznawania pieniędzy. Urzędnik w takim wypadku poinformuję Cię, co musi zawierać prawidłowo wypełniony wniosek.

Zobacz też: http://www.puwn.pl/jak-zalozyc-spoldzielnie-socjalna/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here