Zwykło się mówić, że kuchnia to serce domu. Wykonywanie remontu w tym pomieszczeniu powinno być dobrze zaplanowane i przemyślane. W tym artykule podpowiemy na co zwrócić uwagę.

Dobór i rozmieszczenie sprzętów

Kuchnia to miejsce, w którym zwykle używamy wielu sprzętów. Lodówka, kuchenka i zmywarka to tylko początek listy. Wyposażając kuchnię warto dobrze dopasować AGD do indywidualnych potrzeb. Jeśli lubimy dużo gotować, to potrzebna będzie pojemna lodówka oraz dobra kuchenka, bądź płyta grzewcza i piekarnik. Jeśli w domu jemy sporadycznie, to dobrym rozwiązaniem może być dwupalnikowa płyta i mikrofalówka. W ten sposób zaoszczędzimy miejsce i pieniądze. Przed remontem trzeba też dobrze zaplanować rozmieszczenie poszczególnych urządzeń, aby korzystanie z nich było wygodne. Praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie zmywarki blisko szafek z naczyniami. Warto też zwrócić uwagę, aby obok kuchenki było nieco wolnego miejsca na blacie, aby móc szybko i bezpiecznie odłożyć gorący garnek. Czy po prostu łyżkę, którą właśnie mieszamy zupę. Takie drobne rzeczy naprawdę robią różnicę podczas codziennego przygotowywania posiłków.

Meble

Kolejną ważną kwestią jest dobór mebli. Ze względu na to, że kuchnie są zazwyczaj niewielkie (zwłaszcza w blokach) warto tutaj zainwestować w zestaw wykonywany na wymiar. Dzięki temu maksymalnie wykorzystamy całą dostępną przestrzeń oraz idealnie dopasujemy rozmiar i rodzaj szafek. Rozplanowując rozmieszczenie poszczególnych szafek trzeba sprawdzić, czy wszystkie da się swobodnie otworzyć (uwaga na grzejniki, rury itp.). Wybierając rodzaj wykończenia polecam podejście praktyczne np. jeśli mamy małe dzieci radzę zrezygnować z frontów na wysoki połysk, bo zawsze będzie na nich doskonale widać ślady małych „łapek”.

Oświetlenie

Kuchnia jest miejscem, w którym bardzo ważne jest dobre światło, ponieważ wykonujemy tu sporo precyzyjnych prac. Dobrym pomysłem jest wykonanie sufitu podwieszanego led. (https://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/sucha-zabudowa/sucha-zabudowa-a-oswietlenie-wnetrza). Dzięki temu w najważniejszych miejscach światła będzie więcej. Trzeba tutaj pamiętać, że konstrukcja musi być wykonana z materiałów o dużej odporności na działanie wody.  Sufit podwieszany led może też mieć równomiernie rozmieszczone punkty światła, aby w całym pomieszczeniu zapewnić dużą jasność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here