Jakie cechy są ważne przy wyborze lodówki? Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Zwykle kierujemy się firmą – oglądamy w sklepie lodówki Samsung, Electrolux czy Amica, ale najważniejsza jest specyfikacja i klasa. Kuszą nas też aktualne trendy – jak Samsung Side by Side itp. Poniżej podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu lodówki.

Jednym z najpopularniejszych sprzętów AGD są lodówki – zwykle wydaje nam się, że wybór konkretnego modelu jest prostą sprawą, ale zmieniamy zdanie, kiedy już musimy go dokonać. Otóż rynek chłodziarko-zamrażarek jest naprawdę nieźle zaopatrzony – do wyboru są m.in. lodówki Samsung czy Beko, wolnostojące lub do zabudowy, multidoor i niewielkie urządzenia dla singli itd. A zatem – na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu lodówki?

Najpopularniejsze są lodówki wolnostojące

Najczęściej kupujemy lodówki wolnostojące Samsunga, LG, Electroluxa czy innego producenta. Są niedrogie, wygodne i wciąż chętnie wybierane. Dużą popularnością cieszą się wysokie sprzęty, nawet 2-metrowe – odpowiedni dla rodziny. Warto poszukać lodówek nie tylko pojemnych, ale także energooszczędnych. Warto najpierw określić swoje potrzeby, a dopiero później wybrać konkretny model chłodziarko-zamrażarki.

No Frost to już standard!

Jednym z ciekawych i praktycznych rozwiązań jest system No Frost, ale obecnie to już niemal standard. Ta wyjątkowa technologia chłodzenia eliminuje wilgoć, zapobiega rozwojowi pleśni i namnażaniu się bakterii, a ponadto sprawia, że w naszej lodówce nie osadza się lód czy szron. Dzięki temu nie musimy już rozmrażać chłodziarko-zamrażarki, a produkty spożywcze dłużej zachowują świeżość. Warto zwrócić uwagę na różne modele – m.in. do zabudowy, lodówki wolnostojące Samsung czy Beko wyposażono już w tę funkcję.

Klasa energooszczędna

Równie istotna jest klasa energetyczna, gdyż praca lodówki pochłania maks. 20-30% energii elektrycznej w domu. Aby ograniczyć zużycie prądu i wydatki, warto wybrać lodówkę klasy A++ lub A+++. Wybierajmy świadomie sprzęty energooszczędne, bo taki wybór to inwestycja i korzyści. Poza tym lodówka pracuje przez całą dobę, cały czas pobierając prąd. Duży wybór wśród lodówek Samsung Side by Side, Beko itd. gwarantuje nam wybór odpowiedniego modelu.

System otwierania drzwi

Wybierzmy też rodzaj i kierunek otwierania drzwi. Warto to zaplanować już wcześniej, gdyż od tego zależy nasza wygoda. Wiele urządzeń ma drzwi otwierane w prawą stronę, ale niektórzy producenci oferują możliwość zmiany – w końcu każdy z nas prędzej czy później planuje remont.

Zwróć ponadto uwagę na pojemność lodówki, możliwość i zdolność zamrażania, liczbę agregatów, a także liczbę funkcji dodatkowych, m.in. eco, supermrożenie czy regulacje temperatury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here