Zamierzasz zakupić mieszkanie? W takim przypadku warto sprawdzić, czy deweloper oferuje je z opcją wykończenia pod klucz. To wygodne i wcale nie takie drogie rozwiązanie!

Chociaż większość nowych mieszkań w Polsce jest sprzedawana w stanie deweloperskim, to jednak część inwestorów decyduje się na skorzystanie z wykończenia pod klucz.

To korzystny wybór – nie musimy samodzielnie niczego wykańczać i szukać ekipy, która to za nas zrobi. Oszczędzamy też czas, ponieważ prace pod klucz trwają krócej. Dodatkowo koszty tego rodzaju usługi wcale nie są bardzo wysokie – rozpoczynają się od około 450-500 złotych za metr kwadratowy i cena zawiera zarówno robociznę, jak i materiały.

Najczęściej wykończenie pod klucz obejmuje prace takie jak:

  • malowanie ścian
  • kładzenie paneli podłogowych
  • kafelkowanie
  • montaż prysznica, wanny, umywalki, WC
  • montaż drzwi wewnętrznych

Dodatkowo prace mogą obejmować też wykonanie kuchni na wymiar, wykończenie ścian na inne sposoby niż malowanie, pomoc projektanta wnętrz. Dokładne informacje można znaleźć w prospektach informacyjnych deweloperów.

Pakiety wykończenia pod klucz – na co zwrócić uwagę?

Najczęściej deweloper daje klientom do wyboru 3-5 różnych pakietów wykończeniowych. Te najtańsze kosztują zwykle około 450-500 złotych za metr kwadratowy, natomiast te najdroższe nawet około 1200 złotych za metr kwadratowy. Tego typu rozwiązania oferuje miedzy innymi deweloper Ronson ronson.pl/wykonczenia/.

Pakiety różnią się pomiędzy sobą liczbą wzorów materiałów do wyboru i zakresem prac. Przykładowo, w tanim pakiecie kafelkowanie będzie dotyczyło tylko określonej wysokości ścian, a reszta będzie pomalowana specjalnymi farbami. Zatem jeśli chcemy dobrać optymalny pakiet wykończenia pod klucz, powinniśmy porównać ze sobą zakres pakietów oraz wchodzące w ich skład materiały wykończeniowe. Im wyższa cena, tym bardziej luksusowe i modniejsze materiały mamy do wyboru – im niższa, tym są one bardziej podstawowe.

Podsumowując, deweloperzy oferują różne rodzaje pakietów wykończeniowych pod klucz – z wieloma z nich można zapoznać się już teraz przez internet!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here