Zestaw mebli ogrodowych

Nadszedł czas na wiosenne porządki i przygotowanie ogrodu do sezonu letniego. Ważne jest nie tylko wyczyszczenie tarasu i posadzenie kwiatów, ale jednocześnie skompletowanie wygodnych krzeseł, stołu oraz leżaków ogrodowych. Podpowiadamy, na jaki materiał mebli warto postawić. Technorattan, drewno, plastik, a może coś zupełnie innego? Z czego powinien zostać zrobiony najlepszy zestaw mebli ogrodowych?

Drewno – czy to już przeżytek?

Drewniany zestaw mebli ogrodowych jeszcze kilka lat temu cieszył się ogromną popularnością. Meble drewniane świetnie wyglądają, są przyjemne w dotyku i jednocześnie idealnie wpasowują się w zieloną przestrzeń ogrodu. Nie da się jednak ukryć, że drewno posiada wiele wad. Przede wszystkim takie meble są bardzo ciężkie. Nie każdy ma zatem siłę na ich codzienne wystawianie na ogród. Poza tym są mało odporne na trudne warunki atmosferyczne. Silny deszcz albo mróz może im zaszkodzić. No i taki zestaw mebli ogrodowych wymaga ciągłej konserwacji i czyszczenia, co niewątpliwie jest bardzo uciążliwe. Czy istnieje zatem dobra alternatywa dla drewna?

Technorattan – powiew nowoczesności

Modnym ostatnio materiałem jest technorattan. Zestaw mebli ogrodowych, wykonany z tego tworzywa jest nie tylko lekki, ale jednocześnie wytrzymały i odporny na różne, trudne warunki atmosferyczne. Meble można więc swobodnie zostawić na ogrodzie, nie martwiąc się o wilgoć, mróz albo silne promienie słoneczne. Poza tym technorattan, mimo iż jest sztucznym materiałem, świetnie imituje naturalne plecionki. Można więc pomyśleć, że taki zestaw mebli ogrodowych został wykonany z jakiegoś egzotycznego drewna. Technorattan umożliwia też łatwe czyszczenie oraz nie wymaga szczególnej konserwacji. Wystarczy przetrzeć go wilgotną szmatką i gotowe!

Metal – czy na pewno niezniszczalny?

Wiele osób decyduje się też na zestaw mebli ogrodowych z metalu. Niewątpliwie są one bardzo trwałe i wytrzymałe. Odpowiednio zakonserwowany metal nie koroduje i nie niszczy się tak szybko. Taką konserwację należy jednak przeprowadzać co najmniej kilka razy w sezonie, co dla wielu użytkowników mebli może być bardzo uciążliwe. Najbardziej wytrzymałe są meble ze stali oksydowanej, ocynkowanej, chromowanej albo powleczonej plastikiem. Warto jednak podkreślić, że taki zestaw mebli ogrodowych może być dość ciężki i nieporęczny.

Jak kupić idealny zestaw mebli ogrodowych?

Aby wybrać idealny zestaw ogrodowy, przed dokonaniem zakupu warto zatem spisać sobie wszystkie wady i zalety poszczególnych materiałów. W ten sposób łatwiej będzie podjąć decyzję. Polecamy w szczególności meble ogrodowe ze sklepów internetowych. Można bowiem nabyć wymarzony zestaw mebli ogrodowych bez wychodzenia z domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here