Urządzanie domu to przyjemne, ale wymagające zajęcie. Radość z nowych mebli i niekończących się zakupów może popsuć jeden drobny szczegół, niespójny z wcześniej zamierzoną kompozycją. Pół biedy, jeżeli jest to ozdoba, wtedy możemy od ręki wymienić ją na inną lub po prostu z niej zrezygnować. Gorzej robi się w momencie, kiedy psującym kompozycje elementem jest jeden z kluczowych mebli, bez którego mieszkanie, czy dom traci na swojej funkcjonalności. Jednym z takich elementów są między innymi krzesła – niezbędne, ale i często problematyczne pod kątem aranżacji. Dziś podpowiemy Wam jak dobrać krzesła tak, aby połączyć styl i funkcjonalność, nie tracąc przy tym na spójności!

Krzesło dopasowane do stylu

Pierwsze, co musimy zrobić na drodze do zakupu idealnego krzesła to oczywiście określenie stylu pomieszczenia. To absolutna podstawa, bez której nie możemy rozpocząć aranżacji. Zależnie od tego, jakim stylem kierowaliście się urządzając waszą jadalnię, kuchnię czy salon, będziemy wybierać spośród innych modeli krzeseł. Zdecydowanie najpopularniejszą stylistyką jest obecnie styl skandynawski, którego cechy łączą w sobie funkcjonalność z prostotą i elegancją. Rozpowszechnienie się tego stylu, między innymi przez meble oferowane w sklepach szwedzkiego giganta IKEA sprawiło, że dziś mamy dostęp do tysięcy produktów pasujących do tej stylistyki. Podobnie jest z surowym, ale nowoczesnym stylem industrialnym wykorzystującym odważne, designerskie rozwiązania. Trzecim z popularniejszych trendów są aranżacje w stylu boho, czyli kolorowe, jasne wariacje z wykorzystaniem koloru różowego. Wybór krzesła w jednym z tych trzech stylów może stanowić wyzwanie, jednak jest model, który swoim designem doskonale wpisuje się w założenia zarówno stylu skandynawskiego, industrialnego, jak i boho. Co to za krzesło? Chodzi oczywiście o krzesło Kris!

szare krzesło Kris

Krzesło Kris – nowoczesne krzesło z klasycznym zacięciem

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, podstawą udanej aranżacji jest spójność stylistyczna poszczególnych elementów. Wybierając krzesło, które nie zaburzy tej spójności, musimy zwrócić uwagę na jego design, kolorystykę i gabaryty. Krzesło Kris jest doskonałym przykładem mebla, którego cechy czerpią z charakterystycznych elementów najpopularniejszych stylów. Mamy tutaj do czynienia z nowoczesnym designem opartym na owalnych kształtach z charakterystycznym drewnianym wykończeniem, które dobrze wpisuje się w styl skandynawski i klasyczny. Co więcej, tapicerowane obicie pozwala dopasować wzór i kolorystykę całości w taki sposób, by pasowała nawet do surowego, industrialnego wnętrza!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here