Każdej wiosny producenci płytek ceramicznych prezentują nowe kolekcje swoich produktów. Opracowywane przez specjalistów z dziedziny wzornictwa i designu płytki świetnie wpisują się w najnowsze trendy i gwarantują, że wyłożone nimi wnętrze przez kilka najbliższych lat będzie prezentować się bardzo modnie. Zobaczmy, jakie trendy królują w tym roku w sklepach z materiałami do aranżacji wnętrz.

Pastelowa geometria

Choć niektórzy projektanci zapowiadali kilka miesięcy temu odejście od ciepłych pasteli, prognozy te nie do końca się sprawdziły. Inwestorzy poszukują takich materiałów, w którym będzie żyło im się przytulnie i domowo. Dlatego chętnie sięgają po płytki wykrojone na kształt łezki oraz płytki mozaikowe utrzymane w kolorystyce błękitu, różu czy mięty. Odcienie te wnoszą do wnętrza powiew świeżości i lekkości.

Beton w roli głównej

Połączenie bieli i szarości to motyw, który od kilku sezonów króluje zarówno w małych mieszkaniach, jak i w obszernych domach jednorodzinnych. Z jednej strony trend ten wyniósł na szczyty popularności nurt skandynawski, z drugiej strony skutecznie podtrzymuje go moda na nowoczesny wystrój. W tym drugim królują płytki do złudzenia imitujące barwę i fakturę betonu architektonicznego. Są chętnie łączone z naturalnym drewnem i bielą.

Black and white

W najnowszych kolekcjach czołowych producentów (Tubądzin, Opoczno, Cersanit, Ceramika Color czy Ceramika Paradyż) pojawiają się również płytki łazienkowe i płytki salonowe z motywami czarno-białymi. Grafiki umieszczone na płytkach nawiązują do geometrii, ale też swobodnego rysunku. Wnoszą do wnętrz powiew ekstrawagancji i odważnego podejścia do aranżacji. Najciekawsze kolekcje na rok 2018 można znaleźć w sklepie www.twojelazienki.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here