Kołdry

Sen jest niezwykle ważny w życiu człowieka: zarówno dorosłego, jak i młodego. Pozwala na regenerację sił czy odzyskanie zdrowia, poprawia funkcjonowanie umysłu i ciała, a także przyczynia się do wzrostu malucha. Jest niezwykle ważny praktycznie dla każdej funkcji organizmu, dlatego nie ulega wątpliwości, że należy dbać o jego odpowiednią jakość.

Co może wpłynąć na jakość snu?

Na jakość snu wpływa cały szereg różnorodnych czynników, wśród których warto pamiętać o wygodzie miejsca przeznaczonego do snu. Jest to jeden z najważniejszych parametrów, które decydują o tym, czy wstajemy wypoczęci i pełni energii, czy może tak zmęczeni, że najchętniej ponownie poszlibyśmy spać.

Dbałość o prawidłowe miejsce do spania dla dziecka jest nawet jeszcze ważniejsza. Wpłynie bowiem nie tylko na jego zmęczenie i chęć do życia, ale będzie także odpowiadać za lepszy rozwój. Prawidłowy materac zapewni podparcie dla kręgosłupa, chroniąc go przed zwyrodnieniami, a wygodna poduszka i kołdra uchronią przed zimnem, chorobą czy dyskomfortem.

Prawidłowy rozmiar kołdry dla dziecka

W przypadku dziecięcego łóżka niezwykle ważny jest dobór prawidłowej wielkości kołdry. Dzięki temu nie będzie się ona zsuwała z materaca, co mogłoby powodować odkrywanie malucha i spowodować przeziębienie. Jednocześnie, kołdra powinna być na tyle duża, aby dziecko mogło się nią swobodnie otulić, czy wręcz “zawinąć w kokon”, jak mają w zwyczaju niektóre maluchy.

Na pojedyncze dziecięce łóżeczko idealnym wyborem może być kołdra ATENA o rozmiarze 80 x 160 cm. Dzięki temu spełni wszystkie podane wyżej wymagania. Świetnie sprawdzi się na przykład u przedszkolaka czy dziecka w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

Na lato lub zimę

Wybierając kołdrę dla dziecka warto również skoncentrować się na kwestii jej grubości. Zbyt ciepła kołdra będzie powodowała pojawienie się potu i budzenie w nocy z powodu dyskomfortu. Zbyt cienka z kolei nie zapewni należytej ochrony przed chłodem, co ponownie może doprowadzić do przeziębienia.

Z tego względu warto kupić dla dziecka dwie kołdry: cieńsza na lato oraz grubszą na zimę. Warto zadbać także o to, aby każda z nich miała właściwości antyalergiczne, dzięki czemu dziecko nie będzie cierpiało na nieprzyjemne uczulenia, niezależnie od pory roku.

Kołdry o tych wszystkich zaletach, zarówno dla młodszych, jak i starszych pociech, znajdziesz na stronie https://www.moker.eu/koldry-c-23.html. Możesz tam wybierać także spośród kołder dla dorosłych, w tym na podwójne, małżeńskie łóżko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here