Karnisze metalowe – dlaczego warto je wybrać do swojego domu?

0
1149

Swoje wnętrza urządzamy zazwyczaj z niezwykłą starannością o szczegóły. Nie pomijamy więc okna i przestrzeni wokół niego. Na parapecie stawiamy kwiatki i dopasowujemy firanki do całościowego designu. Zwracamy uwagę nawet na tak, wydawałoby się mało znaczące elementy, jak karnisze. Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli tylko zależy nam na produktach trwałych i jakościowych, oraz oczekujemy ciekawego efektu. Możemy go osiągnąć, decydując się na karnisze metalowe. Dlaczego właśnie takie? O tym w dalszej części artykułu.

Metalowe karnisze to gwarancja jakości

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że produkty do domu wykonane z metalu, w tym karnisze, są niezwykle trwałe. Wydaje się to kluczową kwestią w przypadku elementu, który ma nieustanny kontakt z tarciem. Służą one bowiem często do zawieszenia nie tylko firanek, ale i zasłon. Te z kolei będziemy przesuwać w jedną i drugą stronę przynajmniej dwa razy dziennie. Na karniszu wykonanym z drewna lub plastiku, zdecydowanie szybciej ujrzymy ślady długiego użytkowania.

Kiedy zdecydować się na karnisze metalowe podwójne?

Właściwie, odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Wtedy, gdy oprócz firanki chcemy posiadać również zasłony. Jest to opcja dosyć wygodna i stylowa zarazem. Każdy z nas wieczorem chce osłonić się od świata na zewnątrz. Ponadto idąc spać, nie chcemy być budzeni z rana promieniami słońca. Gdy dobierzemy odpowiednie zasłony, to na pewno zapewnimy sobie ten komfort. Jak jednak zawiesić je na karniszu? Możemy zdecydować się na taki, którego rurka zewnętrzna będzie grubsza od wewnętrznej. Tak postąpimy w przypadku, gdy wybrane zasłony będą raczej masywne. Chociaż podwójne metalowe karnisze mają to do siebie, że są niezwykle wytrzymałe i nie trzeba szczególnie obawiać się o ich zerwanie.

Jeśli jednak tekstylia, którymi osłaniamy okno, są naprawdę ciężkie, to powinniśmy wybrać karnisze metalowe 25 mm. Jest to najgrubsza średnica i biorąc pod uwagę dodatkowo materiał wykonania rurki, na której zawieszone zostaną firany i zasłony, to nie powinniśmy się niczego obawiać. Nikłe jest prawdopodobieństwo, aby cała oprawa okna wylądowała z hukiem na podłodze.

Jak dopasować karnisz do wnętrza?

Wbrew pozorom metal wcale nie będzie wyglądał surowo i bezdusznie nad oknem. Szczególnie że istnieją różne modele metalowych karniszy. Jeśli nie przepadamy za połyskiem, to możemy zdecydować się na te matowe. Jeśli natomiast nasze pomieszczenia utrzymane są w lekko antycznym stylu, to idealnym wyborem będą karnisze w kolorze mosiądzu. Natomiast, gdy preferujemy raczej minimalistyczne i nowoczesne aranżacje, to z pewnością czarny kolor metalu przypadnie nam do gustu. Nie zapominajmy również o tak modnych w ostatnim czasie skandynawskich klimatach. Bez obaw, metalowe karnisze znaleźć możemy i w tym kolorze. Co do samego wpasowania się w styl wnętrza to duże znaczenie ma również końcówka rurki. Ta może być bardziej lub mniej ozdobna. Zwróćmy więc i na to uwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here