Jakie meble do wąskiej sypialni?

0
1213

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Kojarzy się z relaksem i harmonią – warto zadbać o to, aby nasza sypialnia była urządzona jak najwygodniej.

Jakie meble do wąskiej sypialni?

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Kojarzy się z relaksem i harmonią – warto zadbać o to, aby nasza sypialnia była urządzona jak najwygodniej.

Wąska sypialnia – zalety i wady

Sypialnia może być duża i mała, wąska i szeroka. Każda z nich ma swoje plusy. Do każdej dobierzemy również inne meble. Duża sypialnia to większe pole do popisu. Możesz do niej dobrać szafki, toaletkę oraz wstawić duże łóżko. Wąską sypialnia jednak również możesz urządzić w bardzo ciekawy sposób. Dodatkowo, taka sypialnie będzie dużo bardziej przytulna niż sypialnie, w której jest aż nadto przestrzeni.

Największym wyzwaniem przy urządzaniu wąskiej sypialni jest dobór mebli. Odpowiednie akcesoria znajdziesz w sklepach meblowych, ale meble do każdej sypialni łatwiej i szybciej kupisz online. Z odpowiednimi meblami, urządzenie wąskiej sypialni będzie przyjemnością.

Jak dobrać łóżko do wąskiej sypialni?

W każdej sypialni musi być wygodne łóżko. Jakie łóżko powinno stać w wąskiej sypialni?

Odpowiedzi jest kilka. Przede wszystkim łóżko, które wybierzemy do niewielkiej sypialni wcale nie musi być małe. Duże łóżko też ma swoje plusy – sprawi ono, że będziesz w sypialni czuć się dużo przytulniej niż w przypadku, kiedy koło bardzo wąskiego łóżka będzie pusta przestrzeń. Duże łóżko powinno jednak być pozbawione zbędnych obramowań, które niepotrzebnie zabiorą przestrzeń. Równie dobrym pomysłem będzie sam materac.

Uniwersalna zasada mówi, że łóżko powinno być ustawione przy ścianie. Ta dewiza sprawdzi się także w przypadku bardzo wąskiej sypialni. Łóżko, które stałoby na środku pokoju, będzie zabierać miejsce i dawać wrażenie chaosu.

W przypadku wąskiego łóżka warto zadbać o akcesoria, na przykład nocną lampkę, która doda wnętrzom przytulności.

Jak dobrać szafę i inne akcesoria do wąskiej sypialni?

W wąskich sypialniach problemem może być przede wszystkim nieco klaustrofobiczny klimat. Aby zniwelować to wrażenie, warto, żeby nasza sypialnia miała duże okna, które odpowiednio ją naświetlą a przy tym optycznie powiększą. Istnieją dodatkowo różne triki, które dodadzą nieco przestrzeni najmniejszej nawet sypialni.

Przede wszystkim postaw na jasne kolory. Białe, beżowe lub pastelowe ściany mogą zdziałać cuda i sprawią, że Twoja sypialnia będzie miała dobry klimat. Optycznie przestrzeń powiększają też wszystkie lustra. Najlepiej, jeśli takie lustro będzie wmontowane od razu w szafę.

W przypadku wąskiej sypialni nie warto wybierać dużych, ciężkich szaf. Najlepiej, żeby szafa była płaska, a jeszcze lepiej, gdyby była wbudowana niejako w przestrzeń – może to być szafa w stylu komandor, lub po prostu przesuwane drzwi.

Na ścianach warto powiesić zdjęcia, najlepiej takie, które przestawiają otwartą przestrzeń (morze, góry). Ważne jest także odpowiednie doświetlenie sypialni. Im więcej światła, tym przyjemniej będzie się nam spędzać czas w sypialni – nawet jeśli jest ona bardzo wąska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here