Jak dopasować płytki na podłogę do stylu pomieszczenia?

0
1218

Bardzo ważnym elementem wystroju wnętrz są podłogi, które mogą nawet zadecydować o stylu pomieszczenia czy też po prostu go podkreślić. Warto zatem przed rozpoczęciem remontu dobrze zastanowić się, jak powinna wyglądać podłoga w łazience, kuchni czy też salonie. Rozważasz zakup płytek? Dowiedz się już teraz, jak dopasować je do wymarzonego stylu wnętrz.

Styl skandynawski – postaw na imitację drewna

Drewniana podłoga jest uważana za klasyk i nadal ma wierne grono fanów. Spore zamieszanie w ostatnich latach wywołały zatem płytki podłogowe imitujące drewno. Jedną z ich najważniejszych zalet jest wyższa odporność na wodę, dzięki czemu można je położyć np. w łazience urządzonej w skandynawskim stylu. Ponadto wysokiej jakości płytki są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Najlepsi producenci są w stanie zaoferować płytki imitujące drewno, które na pierwszy rzut oka trudno odróżnić od paneli lub desek. Wielu fanów kojarzonego z drewnem stylu skandynawskiego docenia kafelki również za znacznie łatwiejsze utrzymanie w czystości, niezbyt skomplikowaną konserwację i szeroki wybór kolorów. W ofercie sklepów są dostępne nawet płytki przypominające drewno, którymi można wyłożyć balkon lub taras.

Styl rustykalny – poznaj piękno wiejskich klimatów

W przypadku wnętrz rustykalnych wybór płytek podłogowych jest naprawdę ogromny. Głównym celem jest zapewnienie wyglądu nawiązującego do wystroju wiejskich chat i dworków, dlatego inspiracje mogą być naprawdę różne. Z całą pewnością sprawdzą się modele imitujące drewno, zwłaszcza dotyczy to produktów z efektem surowego drewna lub postarzenia. Taka podłoga ociepli pomieszczenie i doda mu przytulności.

W ofercie sklepu Domus można również znaleźć płytki przypominające surowy kamień w ciepłych kolorach, które również mogą świetnie pasować do stylu rustykalnego. Powierzchnia takich płytek wygląda bardzo naturalnie ze względu na nierówny kolor z efektem przetarcia. W połączeniu z odpowiednimi meblami można bez problemu stworzyć aranżację w bardzo sielankowym klimacie. Mile widziane są również fragmenty z elegancką mozaiką z kolorowych kafli.

Styl industrialny – doceń betonowy minimalizm

W ostatnich latach jednym z najbardziej popularnych trendów w aranżacji wnętrz jest surowy styl industrialny. Mieszkania urządzone w ten sposób tworzone były w przekształconych fabrykach i zakładach przemysłowych, dlatego często są proste, minimalistyczne i niemalże pozbawione dekoracji. Do industrialnego salonu, kuchni lub łazienki idealnie pasuje podłoga wyłożona płytkami przypominającymi surowy beton.

Imitujące beton płytki w różnych odcieniach modnych szarości idealnie pasują do ścian sprawiających wrażenie niewykończonych, dużej ilości metalu i raczej stonowanej kolorystyki. Nie trzeba jednak ograniczać się jedynie do betonu – ciekawą propozycją ze sklepu Domus mogą być płytki do złudzenia przypominające metal czy też przywodzące na myśl silnie zużytą podłogę z kamienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here