Dekoracja okien jest bardzo istotna dla aranżacji całego pomieszczenia. Surowo zostawione okno nie będzie prezentować się ładnie. Zasadniczo dekoracje okien możemy podzielić na praktyczne i stylowe. Nadają wnętrzu charakteru, chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz przed wścibskim okiem sąsiadów czy przechodniów. Umiejętnie dobrane potrafią odmienić wizerunek pomieszczenia. Dziś na rynku mamy dostępnych wiele różnego rodzaju dekoracji okien. Dopasuj je idealnie do swoich potrzeb.

Dekoracje okienne jakie wybrać

W sklepach znajdziemy kilka rodzai dekoracji okiennych, przy czym każda z nich jest dostępna w szeregu różnych konfiguracji. Zadaniem odpowiedniej dekoracji okiennej jest nie tylko upiększenie wnętrza pomieszczenia. Przy jej pomocy możemy zakryć się przed spojrzeniami innych ludzi. Nawet jeśli nie jesteście zwolennikami firanek to po jakimś czasie sami dojdziecie o wniosku, że wolicie bardziej chronić swoją prywatność i zdecydujecie się na odpowiedni rodzaj dekoracji okiennych. Na rynku mamy ich tak duży wybór, że nawet fani minimalizmu znajdą coś dla siebie. Dekoracje okienne powalają także zakryć to czego nie chcemy widzieć np. rury z instalacji grzewczej czy nieciekawy widok za oknem. Dzięki nim możemy pomieszczenie optycznie powiększyć czy poszerzyć.

Firanki to najpopularniejszy rodzaj dekoracji, można je szyć z różnego rodzaju materiałów. Jedne będą bardziej przejrzyste inne mało prześwitujące. Ich zadaniem jest głównie dekoracja okna oraz zasłonięcie wnętrza przed spojrzeniami innych. Swoje wymarzone znajdą tu zarówno zwolennicy prostoty jak i Ci którzy lubią wystrój na bogato. O ile kiedyś po prostu wieszało się w oknach proste pomarszczone firanki to teraz przybierają one różne mniej lub bardziej fantazyjne kształty. Popularnością cieszą się upięcia w kształcie ,,wody” czy ,,cukierków”. W nowoczesnym pomieszczeniu idealną dekoracją okna będą firanki z wąskich sznureczków

Alternatywą dla firanek są rolety rzymski szyte z lekkich materiałów, często z tych samych, z których szyje się klasyczne firanki i zasłony. Można jest stosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Najczęściej są wybierane jako dekoracja okna w kuchni czy salonie. Dzięki regulacji możesz samodzielnie decydować o poziomie zasłonięcia okna, najciekawiej prezentują się gdy nie zasłaniają więcej niż połowy okna.

Coraz częściej stosuje się w oknach same zasłony. Te, które mają charakter tylko dekoracyjny są lekkie i zwiewne. W pomieszczeniach gdzie mają także zaciemniać pomieszczenie korzysta się z tych uszytych z grubszych, nieprzepuszczających słońca tkani. Zawieszone w oknie same zasłony, jeśli tylko są dobrane odpowiednio do pomieszczenia prezentują się niezwykle stylowo i nowocześnie. Mogą zająć nawet całą przestrzeń ściany jeśli tylko w pomieszczeniu są duże okna. W przypadku wąskich niskich pomieszczeń długie zasłony optycznie je wydłużą. Jeśli chcesz przy ich pomocy ożywić wnętrze wybierz takie w intensywnym kolorze lub w graficzny wzór.

Nowoczesną i zarazem wielofunkcyjną dekoracją oknarolety typu dzień / noc, które dzięki odpowiedniej regulacji przysłonięcia mogą delikatnie lub całkowicie zaciemnić pomieszczenie. To rozwiązanie w sam raz do sypialni.

Plisowane żaluzje prezentują się w oknie bardzo stylowo. Idealne rozwiązanie dla wnętrz o minimalistycznym charakterze. Te w intensywnym kolorze będą doskonałą ozdobą pokoju.

Na uwagę zasługują także drewniane rolety. Będą wyśmienitym uzupełnieniem wnętrz, które mają naturalny, prosty styl. Są nie tylko funkcjonalne ale i ozdobne. Z całą pewnością będą przykuwać wzrok.

Panele japońskie prezentują się w oknach niezwykle elegancko. Są uzupełnieniem ultranowoczesnych pomieszczeń, w których dominuje prostota i harmonia. Ich przeznaczenie jest głównie dekoracyjne, w mniejszym stopniu zasłaniające. Pięknie wyglądają w dużych salonowych oknach. Najlepiej je stosować w pomieszczeniach, których okna wychodzą np. na ogród.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here