Zakup wymarzonego mieszkania to najczęściej inwestycja na całe życie. Starannie przemyśl jego wybór nie tylko pod kątem Waszych obecnych potrzeb ale także z uwzględnieniem przyszłości. Jest kilka czynników, którymi dobrze jest się kierować przy wyborze idealnego mieszkania dla rodziny. Dotyczą one nie tylko samego mieszkania ale też i kilku innych ważnych kwestii, na które dobrze jest zwrócić uwagę.

Mieszkanie idealne dla rodziny kilku krokach

Oczywiście kluczową sprawą jest budżet jaki możemy przeznaczyć na zakup mieszkania. W przypadku rodziny czasem lepiej jest postawić na dzielnicę bardziej oddaloną od centrum jeśli dzięki temu zyskamy dodatkowy metraż. Przecież rodzina może się nam powiększyć, musimy wziąć pod uwagę to żeby każdy z domowników mógł znaleźć w mieszkaniu odrobinę prywatności. Mieszkanie dla rodziny powinno spełniać kilka kryteriów.

Zacznijmy od samego budynku. Dla rodziny z dziećmi ( nawet jeśli póki co są one tylko w planach ) istotne jest to abyśmy mieli gdzie przechowywać wózek czy rzeczy po pierwszym dziecku, które w przyszłości mogą posłużyć kolejnej pociesze. Dlatego zwróć uwagę czy Wasze przyszłe mieszkanie ma dostępną jakąś komórkę czy piwnicę. A może w budynku jest wózkarnia ? Jeśli będziesz mieszkać powyżej pierwszego piętra nieodzowna okaże się także winda. Tachanie się z zakupami i dziećmi na trzecie czy wyższe piętro i tak kilka razy dziennie szybko okaże się męczarnią.

Rozkład mieszkania dla rodziny musi zakładać miejsce dla wszystkich. W pokoju dziecięcym bezwzględnie powinno być miejsce się nie tylko pełnowymiarowe łóżko ale też i biurko z dostępem do naturalnego światła jak i szafa na ubrania oraz szafka na zabawki. Skoro to mieszkanie dla rodziny to w salonie nie może zabraknąć miejsca na duży stół i krzesłami przy którym cała rodzina będzie jadać posiłki. W mieszkaniu dla rodziny kluczowe jest też miejsce do przechowywania. W końcu więcej ludzi to więcej rzeczy. Bez pojemnych szaf się nie obędzie. A takie szafy zabierają sporo przestrzeni i małe mieszkanie można nimi łatwo przytłoczyć. Korytarze nie powinny zabierać zbyt wiele cennej przestrzeni, którą lepiej jest wykorzystać z korzyścią dla pokoi. Jednak przedpokój powinien być na tyle przestronny żeby cała rodzina mogła się rozbierać z garderoby wierzchniej bez nadmiernego przepychania się. Ta przestrzeń przydaje się też gdy przychodzą do Was goście i trzeba ich przywitać.

Okolica w której zamieszkacie też jest nie bez znaczenia. Dla rodziny ważne jest aby w pobliżu były żłobki, przedszkola i szkoły a także przychodnia zdrowia. Zamieszkajcie w miejscu, z którego dojazdy do pracy nie pochłoną Wam zbyt wiele czasu. Po co marnować czas na dojazdy, lepiej spędzić go z rodziną w domu. Gdy ma się małe dzieci warto mieć w pobliżu mieszkania park oraz plac zabaw. Nie bez znaczenia jest bliskie sąsiedztwo sklepu spożywczego oraz apteki. Bardzo chętnie wybierane są osiedla strzeżone, których teren jest ogrodzony i dostępny tylko dla mieszkańców. W przypadku rodzin z dziećmi takie rozwiązanie daje dodatkowe poczucie bezpieczeństwa.

Mieszkanie dla rodziny musi spełniać oczekiwania wszystkich jej członków. Wybierając to właściwe myśl perspektywicznie. Lepiej dłużej poszukiwać tego idealnego niż po kilku latach szukać innego. Owszem czasem trzeba iść na kompromisy ale już na wstępie odpowiedzcie sobie co jest dla Was najważniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here