Każdy majsterkowicz, czy miłośnik motoryzacji marzy o świetnie wyposażonym garażu. Dzięki odpowiedniemu zapleczu pod postacią licznych narzędzi, miejsce to może stać się fantastycznym warsztatem, w którym będziemy mogli spędzać długie godziny. Czego jednak nie powinno zabraknąć w garażu?

Drabina

Drabina 2-elementowa to narzędzie pracy potrzebne dosłownie w każdym domu. Chociaż wydaje się, że sporo drobnych napraw, czy prac remontowych można wykonać bez drabiny, zastępowanie jej krzesłami, czy stołkami, negatywnie wpływa na nasz komfort i bezpieczeństwo. To narzędzie przyda nam się w wielu sytuacjach, począwszy od malowania sufitu, na myciu okien skończywszy. Ten typ drabiny umożliwia ustawienie w opcji rozstawnej, jak i przystawnej. Zapewni nam stabilność, wygodną pracę i satysfakcję na długie lata. W zależności od naszych potrzeb, możemy wybrać model o odpowiadającej nam wysokości. Garaż to natomiast idealne miejsce na jej przechowywanie.

Szlifierka i wiertarka

Ten zestaw narzędzi to absolutna podstawa w wyposażeniu każdego majsterkowicza. Dzięki nim, można wykonać wiele prac remontowych, a także DIY. Wiertarka z wiertłem do metalu pozwoli nam nie tylko wywiercać otwory, ale także czyścić lub szorować – do tego będzie potrzebna jednak specjalna, montowana szczotka. Natomiast szlifierka perfekcyjnie sprawdzi się podczas prac na karoserii samochodu, oraz przy instalacji metalowych elementów. Kupując oba te narzędzia, warto postawić na wysoką jakość i sprawdzone marki.

Klucze

Klucz będzie nam potrzebny podczas naprawiania samochodu. Mimo, iż większość modeli posiada na wyposażeniu klucz fabryczny, ten sprawdza się głównie w nagłych przypadkach. Aby wykonać większość prac precyzyjnie, solidnie i wygodnie, musimy zaopatrzyć się w porządny klucz krzyżakowy i dynamometryczny. Dzięki temu, bez problemu dokręcimy śruby i nakrętki z odpowiednim naciskiem. Popularnym rodzajem są również modele z grzechotką, potrzebne szczególnie wtedy, gdy nasze auto wymaga intensywnej i regularnej troski. Przy wyborze klucza powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dokładny pomiar.

Pistolet do kleju

Mechaniczny pistolet do kleju to pozornie rzecz, bez której można się obejść. Co jednak w sytuacji, gdy będziemy musieli skleić różne rodzaje materiałów w popsutych przedmiotach domowego użytku? Wtedy nie obejdzie się bez kleju termotopliwego, który nakładany jest właśnie za pomocą specjalnego pistoletu. To narzędzie pozwoli nam naprawić dziesiątki rzeczy, które potencjalnie moglibyśmy uznać za całkowicie zepsute i nieprzydatne, a to czyni z niego must-have każdego majsterkowicza.

Podnośnik i rampa

Większość z nas nie prowadzi warsztatu samochodowego i dysponuje wyłącznie zwykłym garażem, bez kanału. To z kolei rodzi problemy, gdy trzeba wykonać pracę przy podwoziu. Podnośnik fabryczny może stanowić jakieś rozwiązanie, jednak powolne działanie i  brak stabilności mogą skutecznie utrudnić wszelkie naprawy. Dlatego warto zaopatrzyć się w podnośnik hydrauliczny, lub lewarek trapezowy. Jeśli chcemy popracować również przy układzie wydechowym, czy umyć podwozie, na pewno przyda nam się porządna rampa najazdowa. Ten komplet znacznie usprawni nasze naprawy i uniezależni nas od zbyt częstych wizyt u mechanika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here