Krytych basenów i eleganckich ośrodków spa jest w Polsce sporo. Aby jednak móc korzystać z ich walorów trzeba zaplanować małą wycieczkę. Nie każdy może sobie jednak na nią pozwolić. Łatwiej byłoby zorganizować wolny czas, gdyby spa było w prywatnym ogrodzie. Jeśli tylko masz ku temu odpowiednie warunki, a przy tym dysponujesz odpowiednią ilością wolnych środków, możesz pokusić się o stworzenie własnego spa.

Co dzięki wannie spa można zyskać?

Wanna spa szczególnie w wersji ogrodowej jest synonimem przyjemności. W letnie chłodniejsze wieczory i nie tylko pozwalają zażyć relaksującej kąpieli w ciepłej wodzie. Są świetną formą wypoczynku, a także doskonałym miejscem organizacji spotkań z rodziną i znajomymi. W dodatku można z nich korzystać dużo wcześniej niż z basenu, a zamknąć dużo później niż basen, dzięki czemu zyskuje się więcej dni na kąpiel. Warto też podkreślić, że wanna spa jest bardziej ekonomiczna w eksploatacji. Wypełnia się ją mniejszą ilością wody, a przy tym gruba termiczna pokrywa doskonale chroni wodę. Przed wyborem konkretnego modelu wanny warto pokusić się o przeczytanie opinii na ich temat. Wanny spa ogrodowe to inwestycja w przyszłość. Wybierając dobrej jakości produkt, który nie będzie sprawiał kłopotów, będziesz mógł się nim cieszyć przez co najmniej kilka najbliższych lat.

A może basen?

Ze względu na niewielkie gabaryty wanny spa, niektórzy wolą postawić na basen. Jak nietrudno się domyślić, budowa basenu to nie tylko bardziej skomplikowany proces, ale często też dużo większy wydatek. Poza tym do jego realizacji potrzebna jest duża ilość wolnego miejsca w ogrodzie. Zanim przejdziesz do działania zastanów się, jaką funkcję ma spełniać Twój basen. Chcesz aby służył Ci wyłącznie do rekreacji, aktywnych ćwiczeń, czy może ma pełnić rolę miejsc spotkań z rodziną i przyjaciółmi? W zależności od funkcji wybierz wielkość i typ basenu. Stworzony przez siebie projekt koniecznie skonsultuj z profesjonalnym biurem projektowym. Podobnie jak w przypadku wanny spa, przyda Ci się pokrywa do basenu, która ochroni wodę przed zanieczyszczeniami czy dziećmi. Ze względu na fakt, że wodę w basenie będzie znacznie trudniej utrzymać w czystości niż w wannie, zaopatrz się również w odkurzacz do basenu aby basen cieszył oko nieskazitelną czystością. Przy jego pomocy usuniesz z jego dna zanieczyszczenia, które tam się gromadzą, w tym opadłe liście czy nawiewany kurz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here