W centrach ogrodniczych mogą być stosowane wózki widłowe elektryczne lub spalinowe. W pomieszczeniach zamkniętych należy stosować urządzenia elektryczne, które nie generują szkodliwych spalin.

Centra ogrodnicze to miejsca, w których stosowanie wózków widłowych jest niezbędne. W zależności od tego, jak zbudowany jest sklep, można w nim korzystać z wózków widłowych elektrycznych lub spalinowych. Urządzeń spalinowych można używać na tylko zewnątrz. W pomieszczeniach dobrze spisują się wózki elektryczne.

Wózki spalinowe – bezpieczeństwo i wygoda

Wózki spalinowe, które dostępne są między innymi na stronie still.pl, wyposażone są w napęd spalinowo-elektryczny, który łączy precyzję silnika elektrycznego z mocą silnika spalinowego. Urządzenia te wyróżniają się długim okresem eksploatacji, niskimi kosztami użytkowania oraz wysoką dyspozycyjnością. Cechy te osiągnięto dzięki zwartej konstrukcji, która w połączeniu z precyzją jazdy i podnoszenia, zapewnia komfortową, wydajną i bezpieczną pracę.

Wózki spalinowe umożliwiają podnoszenie ładunków o wadze od 2 ton do nawet 8 ton. Urządzenia są wyposażone w wydajną pompę hydrauliczną, a dzięki stabilnemu masztowi zapewniają bezpieczne podnoszenie ładunku nawet przy bardzo dużym obciążeniu. Bezpośrednia kontrola hydrauliczna ułatwia precyzyjny załadunek, a przesunięty w bok fotel operatora gwarantuje doskonałą widoczność ładunku.

Wózki elektryczne – wydajna i cicha praca

Wózki elektryczne nie emitują spalin i pracują bardzo cicho, dlatego sprawdzają się w pomieszczeniach zamkniętych. Wyposażone są w napędy o wysokiej mocy i zapewniają doskonałe osiągi robocze. Jednocześnie mają kompaktową budowę i są bardzo zwrotne. Udźwig wózków elektrycznych wynosi od 1,6 tony do 8 ton. Prędkości jazdy tego rodzaju urządzeń wynoszą nawet 17 km/h, co zapewnia szybką i efektywną pracę.

Wózki elektryczne mają optymalnie skonfigurowany układ napędowy oraz sterowanie hydrauliczne, co gwarantuje najwyższą wydajność podczas przeładunku. Prędkość, przyspieszenie oraz hamowanie można indywidualnie ustawiać. Wózkiem steruje się za pomocą jednego pedału, a dzięki przesunięciu w bok kabiny zapewniona jest doskonała widoczność. Wszystkie elementy sterujące są łatwo dostępne, a dzięki wąskiej ramie wózka i świetnej zwrotności wózki mogą pracować także w korytarzach, których szerokość nie przekracza 5 metrów. Podczas zakrętów urządzenie jest stabilne, ponieważ ma nisko położony środek ciężkości i wahliwą oś skrętną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here