mopa do podłogi

Sprzątanie należy do tych czynności, które albo bardzo lubimy, albo wręcz odwrotnie. Jedni się przy nim relaksują, inni męczą. Jest to jednak praca, którą częściej lub rzadziej trzeba wykonać. Do robienia porządków przekonać może właściwie dobrany sprzęt. Jeśli chodzi o podłogę, to tym sprzętem jest zestaw do mycia podłogi, który potocznie bywa nazywany mopem. W ostatnim czasie w sprzedaży pojawiły się różne rodzaje mopów. Każdy z oferowanych mopów posiada swoich zwolenników.

Mopy klasyczne

Klasyczny mop składa się z trzonka oraz bawełnianego wkładu myjącego. Służy między innymi do czyszczenia powierzchni wyłożonych płytkami ceramicznymi, terakotą, panelami. Długi czas użytkowania tego rodzaju mopa gwarantuje gwint wykonany z trwałego tworzywa. Mopy klasyczne posiadają zazwyczaj teleskopowy trzonek, dzięki czemu można dostosować jego długość do wysokości użytkownika.

Mopy obrotowe

Swoich miłośników mają również mopy obrotowe. Mopy obrotowe także składają się z trzonka, jednak wkład myjący umocowany jest na specjalnej okrągłej podstawie. Ponadto przeważnie w skład zestawu wchodzi również specjalnie zaprojektowane wiadro.

Szczególnie godny polecenia jest mop obrotowy ROLL&UP sprzedawany przez sklep York. Ten innowacyjny sprzęt usprawni mycie nawet najbardziej zabrudzonych i trudnodostępnych powierzchni. Można nim wymyć podłogę pod szafkami oraz schody bez konieczności schylania się. Mop ROLL&UP wyróżnia się także nowoczesnym systemem oczyszczającym końcówkę z paprochów. Ponadto mop posiada mechanizm sygnalizujący moment właściwego odwirowania wody. Wkład myjący wykonano z mikrofibry. Mop nadaje się zatem do mycia każdego rodzaju powierzchni. Mop ROLL&UP nie tylko jest funkcjonalny, ale również stylowo się prezentuje.

Mopy płaskie

Mopy płaskie są uwielbiane przez osoby, które posiadają podłogi o stosunkowo dużych powierzchniach. Są to mopy, których wkład myjący jest znacznie szerszy i dłuższy niż w innych mopach. Wiąże się to zarówno z większym zasięgiem mopa, jak i z rzadszą koniecznością jego zdejmowania i płukania.

Mop płaski gwarantuje perfekcyjne czyszczenie podłogi oraz listew przypodłogowych. Wkłady do mopa wykonane z są z mikrofibry. Jest to to materiał, który pozwala na wykonywanie porządków zarówno na mokro, jak i na sucho. Ponadto wkłady występują w przyjemnych dla oka kolorach (na przykład: pomarańczowy, zielony, niebieski, różowy).

Mopy gąbczaste

Mop gąbczasty składa się z trzonka, w którym u dołu zamontowano gąbkę. Mopy gąbczaste są najbardziej popularne wśród właścicieli zwierząt domowych. Rewelacyjnie zbiera sierść i włosy pozostawione przez koty i psy. To także recepta na szybkie uprzątnięcie rozlanej wody. Mop ten jest zatem bardzo skuteczny podczas sprzątania łazienki oraz tarasu lub balkonu.

W mopach gąbczastych zastosowano mechanizm wyciskania wody z wykorzystaniem poręcznej rączki. Dzięki temu wyciskanie wody odbywa się bez konieczności moczenia rąk.

Mopy ze spryskiwaczem

Hitem sprzedażowym ostatnich kilku lat są również mopy ze spryskiwaczem. Umożliwiają one mycie podłogi bez wiadra. W drążku mopa zamontowano bowiem spryskiwacz, zbiornik na płyn oraz rurki, przez które płyn przedostaje się do wkładu.

Godny uwagi jest najnowszy model mopa ze spryskiwaczem, czyli mop DUAL SPLASH. Wyróżnia się on dwoma pojemnikami na płyny (na wodę oraz na płyn do mycia podłogi) oraz dwustronnym wkładem myjącym. Jedna strona wkładu służy do szorowania zabrudzeń, natomiast druga do polerowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here