Panele fotowoltaiczne – czy należy mi się dofinansowanie

Chciałbyś zainstalować panele fotowoltaiczne w swojej firmie, ale przez zbyt duże koszty się wahasz? Co gdybyś dostał część pieniędzy pokrywających cenę? Przeczytaj o możliwości dofinansowania, z której możesz skorzystać już dziś.

Dotacje na fotowoltaikę

Istnieje kilka sposobów na otrzymanie pieniędzy, które pokryją część kosztów związanych z instalacją fotowoltaiczną dla Twojej firmy lub domu. Jeśli chodzi o przedsiębiorstwa to dotacje pochodzić będą głównie z projektów rządowych, ponieważ polityka państwa mówi o jak największej produkcji energii za pomocą odnawialnych źródeł. Jeśli nie posiadasz firmy i chcesz po prostu szukać dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej to musisz wiedzieć, że przysługują Tobie lokalne dofinansowania, pożyczki na preferencyjnych warunkach i ulga podatkowa.

Od niedawana bo od 21 lipca ruszyła 3 edycja projektu rządowego „Mój Prąd 3.0”. Z tego tytułu rząd przeznacza 534 mln złotych bezzwrotnych dofinansowań. Program ma na celu zwiększenie ilości instalacji fotowoltaicznych na dachach polskich domów. Dotacje na panele fotowoltaiczne obejmują panele o mocy 2-10 kWp i mogą pokryć aż 50% kosztów. Podobnym programem, który współfinansuje instalację fotowoltaiki jest „Czyste Powietrze”. Program ma na celu zmniejszenie zanieczyszczeń emitowanych przez polskie gospodarstwa. Tutaj mówimy aż o 103 mld złotych bezzwrotnych dofinansowań. Kolejnymi projektami są programy własne oferowane przez miasta. Dla przykładu Warszawa oferuje takie dofinansowanie w wysokości 15 tysięcy złotych przy inwestycji nie przekraczającej 1500zł/kWp.

Na co zwrócić uwagę?

Jak sam widzisz istnieje wiele możliwości otrzymania dofinansowania Twojej inwestycji w instalację fotowoltaiczną. Niektóre z ofert są bardziej atrakcyjne i zapewniają większe dofinansowanie, inne pozwolą Ci pokryć koszty 15-50% całej ceny. Jeśli nie wiesz, na którą z dotacji się zdecydować, powinieneś zwrócić uwagę na podstawowe różnice. Staraj się znaleźć program, który oferuje bezzwrotne pożyczki oraz zwróć uwagę na daty składania wniosków o dofinansowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here