Chciałbyś zacząć odnawiać stare meble, ale nie wiesz od czego zacząć? A może już prowadzisz swój mały warsztat, ale szukasz miejsca w którym mógłbyś zaopatrywać się we wszystkie niezbędne materiały i narzędzia? W niniejszym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru sklepu z asortymentem meblowym.

Odnawianie starych mebli, postarzanie nowych, czy nadawanie unikalnego charakteru tym, które już użytkujemy w domu, to obecnie jeden z najmodniejszych trendów wnętrzarskich. Każdy chce bowiem posiadać w swoim domu wyjątkowe rzeczy, które podkreślą osobowość czy gust właściciela. Asortyment dostępny w znanych sklepach meblowych tego nie zapewnia, ponieważ każdy może nabyć takie same komody, szafki kuchenne czy szafy jak my. Dodatkowo, odnawianie czy nadawanie indywidualnego charakteru meblom jest stosunkowo niedrogie. Ważne jest jednak to, by zaopatrywać się w dobre produkty u zaufanych producentów.

Wybieraj sklepy specjalistyczne

Wybieraj sklepy specjalistyczne oraz hurtownie, które zajmują się produkcją mebli oraz niezbędnych do nich akcesoriów, takich jak: uchwyty meblowe, zawiasy, systemy szuflad czy okucia meblowe. Dzięki temu będziesz miał pewność, że oferowany przez nie asortyment jest dobrej jakości i estetycznie wykonany. Dodatkowo, pracownicy specjalistycznych sklepów potrafią doradzić jaki system szuflad wybrać, albo jaka farba sprawdzi się do danego rodzaju drewna – co jest szczególnie istotne, jeśli dopiero zaczynasz zajmować się odnawianiem mebli.

Akcesoria meblowe – sprzedaż hurtowa

Jeżeli prowadzisz już własną działalność i zajmujesz się odnawianiem mebli na co dzień, szukaj ofert w sklepach, które zapewniają sprzedaż hurtową. Dzięki temu, kupisz akcesoria czy dodatki do mebli po okazyjnych cenach. Jeżeli staniesz się stałym klientem będziesz mógł liczyć na dodatkowe rabaty.

 Sprawdź producentów

Morze zdarzyć się tak, że sklep w którym masz zamiar zaopatrywać się w niezbędne materiały i narzędzia nie produkuje ich, a jedynie zrzesza producentów, którzy dostarczają mu produkty. Jest to o tyle korzystne, że najczęściej dana firma zajmuje się produkcją jedynie wybranego akcesorium, na przykład zamków, uchwytów czy podnośników do mebli. Tymczasem w tym wypadku również masz pewność, że twoje odnowione meble będą w pełni funkcjonalne i będą posiadały profesjonalne oraz dobrze wykonane dodatki.

Najważniejsze jest jednak to, by wszelkie akcesoria były produkowane w Polsce bądź na terenie kraju z zachodniej Europy lub USA. Nie warto kupować produkcji chińskich i tajwańskich, na które zwykle klienci decydują się ze względu na atrakcyjną cenę. Często zdarza się tak, że już na etapie montażu są problemy z łamliwością niektórych elementów. W przypadku takich produktów nie ma więc co liczyć na większą wytrzymałość, która mogłaby pozwolić na ich użytkowanie przez długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here