Jak wybrać dobrą windę towarową

Transport ładunków między kondygnacjami nie musi być czasochłonny i wymagający fizycznie. Obecna technologia pozwala na szybki transport przy pomocy specjalnych dźwigów towarowych. Korzysta się z nich w magazynach, podczas produkcji przemysłowej i na placach budowy. Takie windy nastawione są przede wszystkim na wysoką funkcjonalność i ułatwianie procesów logistycznych.

Kiedy warto używać wind towarowych?

Z wind towarowych warto korzystać zawsze, gdy trzeba zorganizować transport miedzy kondygnacjami. Winda może mieć udźwig, który wynosi nawet kilka ton, dzięki czemu możliwe jest przewożenie całych palet towarów za jednym razem. Pozwala to na szybkie dostarczenie materiałów budowlanych na wyższe piętro lub zmagazynowanie wyprodukowanych towarów w podziemnych chłodniach. Najkrótsza droga między kondygnacjami to zawsze pionowy szyb windy. Zastosowanie dla wind towarowych jest szerokie w przemyśle i budownictwie, ponieważ to bezpieczne i niezawodne rozwiązanie. Obsługa dźwigu towarowego jest prosta i nie wymaga dodatkowych uprawnień – poradzi sobie z tym każdy pracownik.

Sprawne działanie dźwigów towarowych, szczególnie w miejscach o wysokim natężeniu ruchu, jest możliwe dzięki regularnemu serwisowaniu i naprawom. Szeroki wybór części i podzespołów do wind towarowych można znaleźć na http://www.komponentylift.pl/produkty/dzwigi-towarowe.

Najważniejsze parametry wind towarowych

Wybierając windę towarową, trzeba przede wszystkim skupić się na jej funkcjonalności. Dotyczy to wymiarów podestu, a także maksymalnego udźwigu. Nadmierna moc windy będzie powodowała większe koszty związane z jej eksploatacją i wykorzystywaniem. W przypadku obiektów z dużą liczbą kondygnacji, dźwig towarowy powinien oferować wysokie tempo przemieszczania się. Niektóre warunki pracy w przemyśle mogą powodować zagrożenie, dlatego winda powinna być do nich dopasowana. Dotyczy to na przykład dużej wilgotności wynikającej z procesu technologicznego. Na wydajność windy towarowej wpływa rodzaj użytego silnika. Przeważnie jest to kilka elektrycznych jednostek napędowych. Platforma windy towarowej może być odkryta, przeszklona, zasłonięta siatką lub zabudowana, zależnie od potrzeb inwestora.

Podobnie jak inne urządzenia techniczne wykorzystywane w przemyśle, windy towarowe także muszą przechodzić regularne przeglądy. Tego typu urządzenia są sprawdzane przez UDT. W przypadku, gdy niektóre komponenty windy są już mocno zużyte, warto wymienić je na nowe. W ten sposób można przywrócić pierwotną sprawność dźwigu i wydłużyć jego żywotność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here