Grzejniki płytowe, klasyka gatunku

Historia grzejników i ogrzewania centralnego według niektórych sięga jeszcze czasów starożytnego Rzymu. Oficjalnie jednak pierwszy grzejnik został zamontowany w Sankt Petersburgu w 1855 roku. Jego wynalazcą był Franz San Galli.

Pierwsze grzejniki były to grzejniki żeberkowe wykonane z żeliwa. Takie grzejniki spotkać można w niektórych domach do dziś. Żeliwne grzejniki są bardzo masywne i solidne, dzięki czemu są bardzo odporne na uszkodzenia. Ich największą zaletą jest wysoka wydajność, ponieważ utrzymują ciepło przez bardzo długi czas. Pomimo wyraźnych zalet grzejniki żeliwne nie cieszą się dziś popularnością, ze względu na masywność i mało atrakcyjny wygląd.

Dziś grzejniki produkowane są najczęściej ze stali lub aluminium. Przybierają one również bardziej nowoczesne kształty. Najczęściej ogranicza się ich powierzchnię do całkowitego minimum lub projektuje w taki sposób, aby stały się dekoracją wnętrza. Najczęściej stosowaną dziś formą są grzejniki płytowe wykonane z płyt stalowych.

Grzejniki płytowe

Grzejniki płytowe mogą być wykonane ze stali lub aluminium. Mogą być dowolnie konfigurowane pod względem wymiarów, kształtów czy ilości wykorzystanych płyt. Jest to taki rodzaj kaloryfera, gdzie para lub gorąca woda przepływają przez spiralę grzejną i nagrzewają płytę blaszaną, która następnie oddaje temperaturę w pomieszczenia.

Grzejniki o konstrukcji płytowej występować mogą w dowolnie wybranej kolorystyce. Dostępne są również w wielu ozdobnych formach i kształtach. Bez problemu mogą stać się elementem dekoracyjnym domu lub mieszkania.

Szeroka oferta grzejników płytowych

Grzejniki płytowe w ofertach sklepów występują w wielu odmianach. Przede wszystkim mogą posiadać różne formy zasilania, na przykład zasilanie z boku, dolne lub środkowe.

Grzejniki pokojowe to przede wszystkim grzejniki pokojowe z podłączeniem bocznym lub dolnym. Występują również takie z podłączeniem środkowym. Przeznaczone są przede wszystkim do montowania w sypialniach, pokojach czy kuchniach. Montaż takich grzejników jest możliwy zarówno na ścianie jak inne grzejniki wiszące lub też na podłodze na specjalnie przeznaczonych do tego stojakach.

W ofercie grzejników płytowych znajdują się również grzejniki z gładkim wykończeniem płyty czołowej, które wyglądają estetycznie i nowocześnie lub grzejniki zaworowe.

Grzejniki pokojowe to również różnego rodzaju płytowe grzejniki ozdobne. Występują w wielu różnorodnych kształtach i designach. Grzejniki dekoracyjne to niezliczona ilość form i możliwości, które staną się idealnym dopełnieniem domowej przestrzeni.

Grzejniki płytowe to skuteczne, funkcjonalne i klasyczne rozwiązanie idealnie nadające się do ogrzewania w pokoju dziennym, sypialni, salonie, jadalni, pokoju dziecięcym czy też kuchni. W ofercie grzejników płytowych znajduje się wiele opcji kolorystycznych jak również wiele różnych kształtów i form. Dzięki tak bogatej ofercie grzejnik będzie spełniał nie tylko podstawowe funkcje techniczne, ale również stanowił dopełnienie wnętrza każdego pomieszczenia w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here